Uzmanlar

Arzu Koyutürk

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yaklaşık 6 sene uçuş hostesi olarak çalıştı. İşe devam ettiği, 2017’nin sonlarına doğru Arzu’nun aklına, nereden geldiğini hala bilmediği bir sebepten ötürü yogaya başlamak düştü. Yoga nedir, bir yoga dersinde neler yapılır, neden yoga yapılır hiç bilmemesine rağmen, kalbine doğmuştu yogaya başlama fikri. İlk defa bir stüdyo dersine girdiğinde anladı ki, yogaya başlama davetini ona kalbi göndermişti. O, yoga ile tanıştığında, yoga da ona uzun zamandır görüşmediği arkadaşını, yani kendisini tanıtmaya başladı. Böylece Arzu’nun yollara çıkmak üzerine kurulu hayatında, yeni bir yolculuk başladı.
2019 senesinde yogayı ve yoga felsefesini hayatına daha fazla almak niyetiyle, Mey Elbi ile ‘’Mindfulness Temelli Vinyasa 200 TT’’ eğitimini tamamladı. Bu eğitimi bitirdikten 1 sene sonra, giderek büyüyen yoga sevdasını başkalarıyla da paylaşabilmek niyetiyle kurumsal hayattaki işini bırakarak yoga eğitmenliğine adım attı. Müge Özkan ve Marcel Martin ile çalışarak ‘’30 saatlik Vinyasa Sekanslama’’ eğitimini tamamladı.  Özge Özvarol ile ‘’Hatha Yoga’’ ve Zeynep Aksoy ile ‘’Advayta Yoga Online Uzmanlaşma’’ programı üzerine çalışma şansı buldu.
Arzu, yoga matının yaşamdaki hallerimize ayna tuttuğuna inanıyor. Onun için yoga, bir yere varma gayesi olmayan keşif dolu bir yolculuk.
Derslerinde adım adım ilerleyen bu yolculuğu betimlemesi için, ‘’Güneşe Selam’’ serisinin canlılık veren enerjisi içinde adım adım ilerleyen pozlar ile döngüsel bir pratik oluşturmayı ve matındaki yolculuğun keşfinde olan herkesi, an be an nefesiyle bağ kurmaya davet etmeyi seviyor.
 
 
E-Mail listemize katılın