Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Başak Yüksel ile Çocuk Yogası

 

  • Modül Konu Başlıkları 

 

 

Yoga pozlarının kullanımı

Yaş gruplarına göre anatomik ve davranışsal gelişim

Somatik yaklaşım ile regülasyon oyunları

Mindfulness pratikleri
Ders oluşturma stratejileri
Yoga oyunları ve oyun oluşturma teknikleri
Etkili nefes çalışmalarının yaş gruplarına göre kullanımı
Hikaye kurgulanması, yaratıcı düşünme ve yazma teknikleri
Destek malzeme kullanımı
Sınıf Yönetimi

Kariyer koçluğu

 

 

Eğitim Süreci ve Saat Dağılımı Nasıl?

 

Temel Program – 30 saat

15 Nisan Pazartesi online 21:30-23:00

17 Nisan Çarşamba online 21:30-30:00

20-21 Nisan Cumartesi Pazar yüz yüze buluşma– 10:00-17:00

Bonus soru-cevap etüdü 24 Nisan 21:30-23:00 

 

+ Buluşmalar – 16 saat

+ Staj dersi ve ders hazırlığı – 8 saat

+ Okumalar + grup çalışmaları – 6 saat

 

 

Ücretlendirme;

Yüzyüze 8000 tl + kdv

Online;  7250 + kdv

 

Yüzyüze grup minimum 8 öğrenci olması halinde açılır. Yeterli sayının oluşmaması durumunda Githasatya yoga programın tamamını online sunma hakkını elinde tutar. Bu durumda yüz yüze ödeme yapan kişilerin fazla miktarları iade edilir. 

 

Yoga eğitmeni olmayanlar için kısıtlı kontenjan bulunmakta ve ön görüşme ve 2 saatlik kıdemli eğitmen süpervizyonu gerekmektedir. info@yogacici.com adresinden randevu alınabilir.

 

15 senelik bir oluşum olan YogaCici sertifikası verilir. Yoga eğitmenleri ve eğitimciler alacakları katılım belgesi ile kolaylıkla kurumlarda ders verebilmektedirler. İki uzmanlığı da olmayanlar için program iyi bir başlangıç noktasıdır.

 

Mezuniyet Koşulları

- %80 katılım gereklidir.

- Sağlık ile ilgili durumlar haricinde program bitişinden 1 ay sonrasında, 24 Mayıs’a kadar, bitirme projesi ve 2 ders stajlarını tamamlanması beklenmektedir. 

- Yoga eğitmeni olan ve pedagojik altyapısı olmayanlar için çocuk gelişimine yönelik ek çalışma, Pedagoji alt yapısı olanlar için ise yoga pozları ile ilgili ek çalışma istenir. Bu çalışmalar çocuklara zarar vermeden ders öğretebilmeniz için gereklidir.

 

BAŞAK YÜKSEL HAKKINDA


Sanat Yöneticisi, hemşire olan Başak, Çocuk Yogası’nı kendi dilinden şöyle anlatıyor. 

 

Rainbowkids yoga eğitimimi tamamladığım esnada, Sabancı müzesinde çocuklarla sanat atölyeleri yapıyordum. Dahil ettiğim 10 dakikanın bile onlara ne kadar iyi geldiğini gördüm, sakinleştiler, eğlendiler, ihtiyaçlarıyla bağ kurdular. O günden bu yana da, keşke çocukken öğrenseydim dediğim kıymetli bilgileri derlediğim YogaCici programlarını sunuyorum. Yogaya, bedenle derin bir bağlantıya çocukların hem ihtiyacı hem de hakkı olduğuna gönülden inanıyorum.  ‘Beden farkındalığı’ kavramı, çok sevindirici biçimde bugün psikoloji biliminin, travma odaklı terapilerin temellerinden birisi olma yolunda.  Tüm çocukları çok seviyor ve bildiklerimi aktarma, onların kendilerini sevme, kabul görme ve iyilik hallerine katkıda bulunma konusunda kendimi sorumlu hissediyorum. Çocuklarla çalışan, çalışmak isteyen tüm eğitmenleri de bu harika, sevgi ve neşe dolu alana davet ediyorum. 

 

 

 

 

Başak’ın çocuklarla çalışmasına katkıda bulunan 5000 saati aşan diğer çalışmalarının bir kısmı şöyledir; 

  1. Üniversitesi olan  İ.Ü: Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenciliğine devam ediyor. Hastanelerde, çocuk, ortopedi, iç hastalıkları, kadın doğum, ameliyathane, yoğun bakım, psikiyatri ve onkoloji gibi hayati ünitelerinde çok sayıda hasta ve vaka ile çalıştı.20 senedir sanat, sağlık ve yoga alanlarında çocuklarla çalışmakta, sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler yürütmektedir. Milli Eğitim onaylı Eğitmen Eğitimi sertifikasına sahiptir.

 

  • Tias Little, Prof. Dr. Om Baweja, Mirca&Gary Kraftsow, Tom Myers, Sarah Power, Edward Clark, Hart Lazer, Aadil Palkhivala, Jill Mller, Julie Gudmestad, Doug Keller, Tiffany Cruikshank ve Godfrey Devereux’tan birebir ve online eğitimler almıştır.
  • İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile iki sene süren, 500 saat Anatomi ve Fizyoloji eğitimini tamamladı.
  • Norveçli Doktor Sarah Mitic ile 6 ay süren TRE (Trauma, stress release exercises) eğitimini 2 modül olarak tamamladı.
  • Psikoloji alanına yön veren, Peter Levine'nin oluşturduğu uluslar arası Somatik Experience terapist eğitimine devam etmekte, destek somatik uygulamaları yoga uygulamasıyla birleştirmektedir. 
  • Bodynamic foundation eğitimini Michael Rupp ve Mar Borrosso ile tamamladı. Duygu, karakter yapısı ve kas gelişimini klinik pratiğe dayandıran bu sistemi bireysel ve grup seanslarında kullanmaktadır.
  • Somatik yaklaşım ve Yoga Terapi alanında Doğu ve Batı kökenli önemli hocalardan eğitimler almış, 6 ay süren Hindistan, Tayland, Bali seyahatleri sırasında birçok şifacı ve yoga hocasıyla çalışmıştır. Bunun dışında meridyenler hakkında derinleşmesini sağlayan Tai Masaj uygulayıcı uzmanlığı eğitimi, Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yaşam Koçluğu eğitimi ve başlangıç seviyesinde Ayurvedik danışmanlık eğitimini tamamlamıştır. 

 

 

Yoga Hocalarına yönelik vermekte olduğu diğer uzmanlık programları şöyledir;


-Çocuk Yogası Temel Uzmanlık Programı
-Anatomi-Anne-Çocuk/Ergenlik dönemi uzmanlığı (Yoga Cici ileri seviye)
- Somatik Yoga Terapi klinik destekli uzmanlık programı
- Sinir Sistemi ve Organlar - (ileri seviye)
- Skolyoz için Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
- 60+ Somatik Yoga (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
- Somatik Meditasyon (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
- Nefeste Derinleşme Somatik Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi) 

-Beden Okuma (Her seviye)

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Yerinizi kesinleştirmek için kapora ücretinin tamamını yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 2500 TL
Eğitim Ücreti

8.000 TL + KDV

 

ÜCRET : 8000 TL
Online Eğitim Ücreti
7250 Tl + KDV
ÜCRET : 7250 TL
E-Mail listemize katılın