Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Berra Sertel ile Fasya Yoga'ya Giriş Programı

Programın İÇERİĞİ:

Fasya dokusu bedenimizin tamamını birbirine bağlayan, içimizdeki en ufak yapıları dahi birbirinden ayıran ve birbirine bağlayan dokudur. Bütün bedeni ayakta tutan bu doku yapısını parçalara bölerek incelersek verimli hareketin doğruluğuna ulaşamayız. Peki bu eğitimde neler öğreneceğiz

  • Fasya dokusu nedir? Bedendeki temel fasya hatları hangileridir, anatomisi nasıldır?
  • Fasya stresli ortamda bedenimize ne yapar?
  • Fasya bağışıklığımızı nasıl etkiler?
  • En büyük duyu organı olarak fasya dokumuza nasıl bakmalıyız, onu nasıl harekete geçiririz?
  • Fasya ile iç organlarımızın çalışma ilişkisi nedir? Sağlığımızı olumlu desteklemek için nasıl hareket etmeliyiz?
  • Fasya Yogası ile klasik yoga arasındaki farklar nelerdir?

Kimler katılabilir? 

Her hangi bir 'Yoga Uzmanlaşma Programı' tamamlamış her seviye katılımcıya açıktır.

Berra Sertel kimdir?
1976 yılında Almanya’da doğdum, on iki yaşımdayken ailemle birlikte köklerimizin uzandığı ve yedi kuşak bağlı olduğumuz Istanbul’a taşındık. Almanya’ya bağlılığım ve Alman diline hayranlığım üniversite seçimimi kolaylaştırdı ve 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Alman Filolojisi Bölümünden mezun oldum. Üniversitede okurken ve mezun olduktan sonra da turizm sektörünün organizasyon departmanlarında çalıştım, buna ek olarak da Almanca özel ders verdim. İş olarak ne istediğimden pek emin olmadığım için birçok farklı iş dalını denedim, denemelerimin sonucunda vardığım yargıysa şuydu, hangi işi yaparsam yapayım o işi sevmeye başlıyordum.

Reklam sektöründe Dış Ticaret Müdürü olarak çalıştım, beş yıldızlı otelde banket koordinatörlüğü ve yine başka bir beş yıldızlı otelde şarkıcılık yaptım, okulda öğretmenlik, Türk ve yabancı tv kanallarına belgesel çevirileri yaptım, hurdacılık da yaptığım işlerin arasındadır. Yoga ile birlikte bütün işlerden kopup ona paralel olarak Almanca-Türkçe kitap çevirileri yapmaya başladım, bu aralar kitap çevirmesem de hala Goethe Enstitüsünde çevirmen olarak yer alıyorum. Şimdilerde ise ikinci yoga kitabımı yazıyorum.

500 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitimlerimi Zeynep Aksoy ve Mey Elbi ile tamamladım. Sonrasında Sudakha’dan ve dünyaca ünü olan Sarah Powers’tan yoga eğitmenlerine yönelik meditasyon ve yin yoga eğitimi aldım. Paulie Zink ile 200 saatlik yin ve yang eğitmenlik eğitimini tamamladım, Yin Yoga Enstitüsüne kayıtlı Türkiye’deki tek eğitmenim (http://www.theyinyogainstitute.com/Yin_Yoga_Directory.html). Kısa bir hatırlatma Paulie Zink, Paul Grilley’in hocasıdır, Sarah Powers da Paul Grilley’in.

Mantak Chia ile Tao Yoga, elementler ve meditasyon konulu eğitmenlik eğitimlerini tamamladım. Eğitmenlere yönelik anatomi kurslarında Tias Little, Dylan Werner, Hart Lazer ve Berivan Aslan Sungur ile çalışma şansım oldu. Fly yoga ve bar yogası da aldığım diğer yoga eğitimlerdendir. Hamile yogası eğitimini de dünyanın tek Yoga Üniversitesi Svyasa’dan mezun olan Uygu Baykal ile birebir çalışarak tamamladım. Fırsat buldukça Dylan Werner ile çalışmaya devam ediyorum. Bugüne kadar aldığım eğitimleri okuduklarım ve derslerde öğrencilerimle deneyimlediklerimle harmanlayarak kendi tarzımla Yin, Hatha ve Vinyasa Yoga öğretmeye devam ediyorum. Dünyada her yerde geçerliliği olan Yoga Alliance kurumunda E-RYT500 (Experienced Registered Yoga Teacher) statüsünde bir eğitmenim ve bir de kayıtlı okulum var. Birçok doktor ve fizyoterapistle çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. Son üç yıldır Hatha Yoga, Yin Yoga ve Vinyasa Yoga uzmanlık programlarıyla yeni hocalar yetiştiriyorum ve Yoga Alliance sertifikaları veriyorum. İzmir, Ankara, Bodrum, Datça, Antalya ve Kayseri gibi illerimizde yogayla ilgili çalışmalar düzenliyorum. 2014 yılının Kasım ayında Londra’da Krav Maga yapanlara yönelik bir atölye çalışmam oldu. Prof.Dr.Osman Müftüoğlu’na ait Yaşasın Hayat Klinik ziyaretçilerinin de pratikte ve teoride Yoga uzmanlığı yapmaktayım.

2015 kış aylarında Berra Sertel ile Yin Yoga adlı kitabım piyasaya sürüldü.

Hiçbir ekole bağlı değilim, her ekole sıcak bakıp kendime iyi geleni ve daha doğru bulduğumu tercih ederek kendi bilgilerimle harmanlayarak öğretmeyi seviyorum. Yogayı özgürleşmek ve kalıp düşüncelerden uzaklaşmak için kullanıyorsak her bilgiye açık olmak gerektiğine inanıyorum. En doğrusu benim ekolüm diyerek devam etmek bir tercihtir, bu bir yoldur fakat ben bakış açısını kısıtladığına inanıyorum. Aynı ailenin öğrettiği ve doğru kabul ettiğimiz alışkanlıklara devam edip diğer her şeyi reddetmek gibi geliyor bana.

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Programda yerinizi kesinleştirmek için yatırmanız gerekmektedir.

-Belirtilen ücrete +%18 KDV eklenmesi gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

NAKİT : 500 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 600 TL
Erken Ödeme

-15 Mayıs 2019'a kadar geçerlidir.

-Bu tarihten evvel erken ödemeden faydalanabilmek için belirtilen kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.

NAKİT : 1100 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 1298 TL
Normal Ödeme

-15 Mayıs 2019 tarihinden sonraki ödemeler için geçerlidir.

-Yerinizi kesinleştirmek için belirtilen kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

NAKİT : 1250 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 1475 TL
E-Mail listemize katılın