Uzmanlar

Dilara Serçe

Dilara Serçe, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümünü bitirdi.  2012 yılında İda Orgonite markasını kurdu..2013 yılında Kundalini Yoga ve meditasyon çalışmaları ile başlayan spiritüel yolculugunda Jeff Oliver, Godfrey Devereux, Dylan Werner, Mey Elbi ve Zeynep Aksoy gibi farklı hocalar ve stillerle çalışma şansı yakaladı. 


Bedende başlayan bu öğretiyi ruhunun katmanlarında da derinleştirmek isteyen Serçe  2017 yılında Mey Elbi ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitiminine başladı. 2018'de Zeynep Aksoy ile beraber Mindfulness temelli Vinyasa yoga, Omurga ve Arketip Asana, Yin yoga ve Fasya, Yoga felsefesi egitimlerini tamamladı. 


Meditasyonda derinleşmek için Vipassana Meditasyon kursuna katıldı. Olanı oldugu gibi görmek anlamına gelen Vipassana, Hindistan'ın en eski meditasyon tekniklerinden biridir. Bu teknik, 2500 yıldan daha uzun bir süre önce Gotama Buddha tarafından yeniden keşfedilmiş ve evrensel olarak 'yaşama sanatı' olarak ögretilmeye başlanmıştır. 


Vipassana sessizlik meditasyonu için; ''Bu evrensel doga kanununu kendi bedenimde, zihnimde, derinlerimde deneyimlemek yaşadıgım en saf, en zor ve en derin tecrübe oldu'' diyor Serçe. 


Ders verirken ise Mindfulness Meditasyon & Freedom Vinyasa Yoga akışlarını ögretiyor.


Hatha yoga duruşlarının; nefesle harmonik bir akış içerisinde uygulanmasının yanında; kalıplaşmış hiza kuralları dışına çıkmayı araştırarak kişinin içinden gelen hissiyatı dinleyerek kendi bedenini, anatomik farklılıklarını, öz benligini yoga akışları ve meditasyon aracılıgıyla keşfetmesini ve şifalandırmasını amaçlar. 

Harekette akışkanlık, oyunsu araştırmalar, varyasyon çeşitliligi, içgüdülerle ve nefesle birlikte hareket etmek ön plandadır. Ayrıca Aromaterapi yagları ve iyileştiren dinlendiren müzikler de derslerin olmazsa olmazlarından !

E-Mail listemize katılın