Anasayfa > Etkinlikler > Edanur Taktak ile Kadın& Erkek Çemberleri

İnsanların, telefondan, bilgisayardan, televizyondan önce, birbirleri ile yüz yüze iletişim kurduğu zamanları hatırlayın. Çok da uzun zaman önce değildi sanki bir akşam ailece bir araya gelip, o günün hasadını toplamak, ya da bir sabah yeni bir günü keyifli bir şarkıyla karşılamak.

Çemberde bir araya gelip, geleneklerimizi ve değerlerimizi hatırlamak, büyüklerimizden masallar dinlemek, hediyelerimizi, gücümüzü, zayıflıklarımızı paylaşmak ve bunu çemberin güvenli alanında kalpten akan dille, samimiyetle yapmak…

Çember bizi birbirimizin gözlerine bakmaya teşvik ederdi. Yan yana durmayı öğrenir, hem kendimiz orada olmayı hem de birbirimiz için orada olmanın ne demek olduğunu öğrenirdik. İnsan olmanın hassasiyetini paylaşır, paylaştıkça özgürleşen, şefkatin ve sevginin rahatlığında yavaş yavaş akan hayatın içinde sakince yol alırdık.

Günümüz koşulları, eğitim sistemi, teknoloji, hayatımızı kolaylaştırmanın yanında elimizden çok fazla şey de alıyor. En önemlisi insanlığımızı alıyor ve bu hızlı hayatın içinde giden o en değerli yanımızı fark edemiyoruz.

Çember bize yeniden yavaşlamayı hatırlatıyor. Bize yeniden göz göze bakmayı hatırlatıyor. Birbirimizin sınırlarına, alanına saygı duymayı, kendini, duygularını, ihtiyaçlarını dile getirmeyi öğretiyor. Çember adabı ve beraberinde gelen kurallar ile derin dinleme pratiği kazanıyoruz. Bir çember, bir merkez, açılış, sırayla konuşan insanlar, konuşma objesi, birbirini dinleyen, önce kendi ve sonra kız kardeşi ya da erkek kardeşi için orada olan insanlar ve bir kapanış…

Eğer bu anlattıklarım sizin de içinizde merak, heyecan, yavaşlama arzusu ve en önemlisi, yeniden kim olduğumuzu hatırlamaya yönelik adım atma isteği canlandırdıysa, sizleri çemberimize bekliyoruz.

 

Edanur Taktak Kimdir?

1986 Yılında İskenderun’da doğan Edanur Taktak, Kocaeli Üniversitesi ve Pomeranian University of Slupsk, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2014 yılına kadar İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmasının yanı sıra, kişisel gelişim alanlarına ve çeşitli beden terapilerine ilgi duydu. 

2011 Yılında Ebru Dengiz ile I Ching Basic ve I Ching Advanced Eğitimlerini tamamladı. Aynı dönemde yine Ebru Dengiz ile Reiki Eğitimlerine başladı ve 2014 yılında Reiki Master ve Teacher olarak, Reiki Seansları ve Eğitimleri vermeye başladı.

2013 yılında Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile 200 saatlik ‘’Yoga ve Meditasyon Hocalığı’’ Eğitimini tamamladı ve ardından Zeynep Aksoy ve David Cornwell’in 150 Saatlik asistanlık programını tamamladı. Yoga ve Meditasyon Hocalığı Eğitimi sırasında, Zeynep Aksoy ve David Cornwell’in bütünsel yaklaşımından son derece etkilenip, bu yaklaşımın önemli bir parçası olan Aile Dizimine büyük ilgi ve hayranlık duymaya başladı.

2015 Yılında Rumen Yunkulov ile Aile Dizimi Eğitimi’nin ilk modülünü tamamladı.

2015 Yılında Githa’ın ‘’Şifalı Dokunuş’’ atölye çalışmasına katıldı.

2016 Kasım ayında yönünü ve bakış açısını değiştiricek olan Interlational School of Temple Arts’ın ‘’Sexual Shamanic Healing Level 1’’ eğitimine hem katıldı hem de simultane tercümanlık yaptı. Eğitimin hocalarından biri olan Buddhi Dana ile ‘’Back to the Essence – Öz’e Yolculuk’’ eğitimini tasarlayıp düzenlemeye başladı ve 3 kez İskenderun’da ve halen de İstanbul’da bu eğitimler devam etmekte.

Almış olduğu bu eğitimlerde deneyimlemiş olduğu çemberi derinleştirmek üzere 2017 Mart ayında Rob Dreaming’in ‘’Way of Council’’ eğitimine katıldı. Ve ardından düzenli olarak paylaşım çemberlerinde ve kadın çemberlerinde kolaylaştırıcılık yaptı.

Haziran ayında yine International School of Temple Arts hocalarından Estera Saraswati’nin İbiza’da düzenlemiş olduğu ‘’Self-Liberating Power of Dakinis’’ eğitimine katıldı ve bu eğitimin ardından yine 2017 Temmuz ayında Estera Saraswati’nin düzenlemiş olduğu ‘’Awakening Feminine Power’’ eğitimininde ve ‘’Phoenix Rising’’ eğitiminde asistanlık ve tercümanlık yaptı. Ardından 2017 Kasım ayında ISTA Practitioner Training’e Israil’de katıldı ve 2018 Mayıs ve 2019 Ağustos ayında yine Turkiye’de düzenlenen ISTA Level 1 Eğitimlerinde tercümanlık yaptı. 

2019 Nisan ayında, dünyanın önde gelen beden terapistlerinden biri olan Ali Rıza Gözlüklüoğlu’ndan Chi Nei Tsang – İç Organ Masajı eğitimi aldı. Halen, Istanbul, Tekirdağ ve İskenderun’da Kadın Çemberleri, Derin Dinleme, Bireysel Seanslar ve Eğitim ve çeşitli alanlarda Atölye Çalışmalarına devam etmektedir.

 

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Yerinizi kesinleştirmek için kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 48 TL
Atölye Ücreti
ÜCRET : 95 TL
E-Mail listemize katılın