Anasayfa > Gaye Günay ile Thai Masaj Programı

Gaye Günay’la Thai Masaj , Rahatlatıcı Bitki Topları Hazırlama ve Uygulama Eğitim programında :

  • Sırtüstü yatış pozisyonunda ayak, bacak, kol ve omuz bölgeleri
  • Yan yatış pozisyonunda bacak, sırt, omuz, boyun
  • Yüzüstü yatış pozisyonunda bacakların arkası, bel, sırt 
  • Oturma pozisyonunda omuz ve boyun bölgeleri üzerinde çalışma imkanı veren Thai masaj pozisyonlarını öğreneceksiniz

Eğitim boyunca bedeninizi ve nefesinizi en doğru şekilde kullanma tekniğini öğrenirken, masaj sırasında bedeninizde oluşabilecek olası yaralanmaları nasıl engelleyebileceğinizle ilgili olarak çalışacağız.

Eğitim sonunda, 1 saat bölgesel çalışma ve 1.5 ve 2 saatlik Thai masaj yapabilme becerisine sahip olacaksınız.

Günlük ders önce o günkü müfredatın anlatımı ardından, hoca gözetiminde dersin 2 kez uygulaması yapılarak ilerler. Böylece o günkü dersi hem uygulayarak, hem de bedeninizde deneyimleyerek  teknik ve pratik olarak özümsemiş olacaksınız

 

Rahatlatıcı Bitki Topları Hazırlama ve Masaj Uygulaması:

Tayland’da geleneksel thai masaj pratiği ardından sıcak bitki topları ile de masaj uygulanır. Bu uygulamayla, bitkilerin sağıltıcı etkisinin deri gözeneklerimizden içeri nüfuz ederek daha rahatlatıcı ve iyileştirici bir masaj olması sağlanır.

Eğitimin bu kısmında, yerel bitki örtümüzde bulunan, kullanabileceğimiz tıbbı bitkileri daha iyi tanıyacak, bitki topları karışımları hazırlama ve uygulama yöntemini öğreneceğiz.

 

Eğitim Tarihleri:

08-09 Ocak 2022

22-23 Ocak 2022

12-13 Şubat 2022

19-20 Şubat 2022

 

Eğitim Ücreti:

4000 TL + KDV

Uluslararası Masaj Okulu ITM sertifikası isteyenler için

5500 TL + KDV

Gaye Günay Kimdir?

 

Hayatları doğa ile iç içe geçmiş yörük kökenli bir ailenin kadınlarının bana ne çok şey kattığını zamanla fark ettim: anneannemin bitkilerden merhemler, ilaçlar yapması; annemin yenilebilir bitkileri tanıyıp, bazı zehirli bitkilerin zehrini çıkarıp onları harika yemeklere dönüştürebiliyor olması; çok erken yaşta evlenip İstanbul’a gelin giden, dudağından pembe ruju hiç eksik olmayan o güzeller güzeli teyzemi bir karış boyumla ayna karşısında yüzüne masaj yaparken taklit ettiğim günler… Ah bir de anne tarafımda herkesin sesi güzeldir :) Yaylada dolunay zamanları ateş yakılır, tüm sülale toplanır hem çalar, hem söyler ayı selamlardık!

Bense,
2002 yılında Bilgi Üniversitesi, İdari Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldum. Uzun süre sinema sektöründe çalıştım.

Geçirdiğim bir kaza sonucu kırdığım köprücük kemiğimin boyun ve sırt bölgemde yarattığı korkunç ağrıları gidermek için uygun beden terapilerini araştırmaya başladım ve böylece yoga ile tanıştım. Kendi bedenini tanıma yolculuğu gibi başlayan bu serüvenin devamında, 2006’da ofis işimi bırakarak Tayland’ın en bilinen uluslararası masaj okullarından biri olan ITM’de Thai masaj ve hocalık eğitimi almaya gittim. Kaldığım bir sene boyunca farklı masaj ekollerini çalıştım ve tıbbi bitkiler ve doğru kullanımları üzerine eğitimler gördüm.

Tayland’ın özellikle felç ve kazalar sonucu bedende oluşan ağrı ve blokajların tedavisi konusunda bilinen en deneyimli ustalarından biri olan görme engelli profesör Ajarn Sinchai Sukparset’in, sevgili Picnic Duangsamorn Chariat, Chongkol Setthakorn ve ünlü usta Pichest Boonthumme ve oğlu Aon'un öğrencisiyim.

Terapilerimde sadece kadın enerjisi ile çalışıyorum. Terapi uygulamalarım kişinin ihtiyacına göre belirleniyor ve Thai masaj tekniği ile birlikte Tetik Nokta, Derin Bağ Doku, Refleksoloji, Reiki, ve Aromaterapi & Bitki Topları terapileri içerebiliyor. Buna ek olarak Hamile masajı ve Yüz Terapi masajı uyguluyorum.

Eğitmen olarak Ailelere Yönelik Bebek Masajı, Yüz Masajı & Yüz Yogası, Yin Yoga ve Thai Masaj dersleri veriyorum.

Öğrenmenin sonu yok! O yüzden düzenli olarak dünyanın herhangi bir yerinde pratiğimi destekleyen bütüncül beden ve nefes terapileri, şifalı bitkiler, beslenme, detoks gibi ilgimi çeken her konuda araştırmalarıma ve çalışmalarıma devam ediyorum.

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Programda yerinizi kesinleştirmek için yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 500 TL
ÜCRET : 600 TL
ITM Sertifikalı Eğitim Ücreti

5500 TL + KDV

- Uluslararası Masaj Okulu ITM sertifikası almak isteyenler için ödenecek ücrettir.

 

ÜCRET : 5500 TL
Eğitim Ücreti

-4000 TL + KDV

-Yerinizi kesinleştirmek için belirtilen kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

ÜCRET : 4000 TL

Diğerleri

E-Mail listemize katılın