Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Godfrey Devereux ile TantraYoga Uzmanlık Eğitimi

Hafta içi akşamları 2,5 saat bir seans / Hafta sonları 2,5 ve 1,5 saatlik iki seans

 

Yaklaşık 40 saatlik bu uzmanlık eğitimi Tantrayoga’nın temelleri ile tanışmak ve bu temeller etrafında şekillenen güvenli bir duruş ve meditasyon pratiğini her kesimden öğrencileriyle paylaşmak isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Eğitim programı; pratiklerin birinci elden deneyimlenmesi, eğitmenliğe yönelik esaslar, münferit tekniklerin detaylandırılması ve ders verme uygulamalarını kapsayan dört unsurdan oluşmaktadır. Türkiye’de ilk kez, üstelik Türkçe destekli açılacak olan bu eğitim Godfrey Devereux tarafından, Olivia Crooks ve Şafak Uysal’ın katkılarıyla yürütülecektir. 

 

Tantrayoga, yakınlık, sevgi ve neşeye açılmanın en kestirme yollarından biridir. Bedenin zevkî tabiatını kademe kademe yeniden uyandırır. Böylelikle Mutlak Bilincin haz cisminde vücut bulan sakinleştirici, yatıştırıcı ve besleyici mevcudiyetine erişim sağlar. Herkesin erişimine açık hassas duruş pratikleri, hazzın birinci elden deneyimlenmesini ve nazik bir şekilde bütün bedene yayılmasını esas alır. Bu da, bedenin zevkî tabiatı (anandamayakosha) vasıtasıyla, zihnin an’a teslim olmasını ve Mutlak Bilincin derin bir mutluluk ve saadette temellenen mevcudiyetine (satcitananda) uyanmasını sağlar.

 

Bu uzmanlık eğitimi, Tantrayoga’nın yalınlığı ve gücünü kendinden emin ve net bir şekilde başkalarıyla paylaşmanızı sağlayacak. Yoganidra da dahil olmak üzere, Tantrayoga’nın temel duruş pratikleri ve meditatif uygulamaları ile tanışacaksınız. Bu pratikleri hem kendi başlarına hem de öğretirken çeşitlemeye elverişli sekanslar halinde ele alacağız. Böylelikle bu duruş ve sekansları her yaştan çeşitli deneyim ve kabiliyete sahip öğrencilerinizle güvenli ve verimli bir şekilde paylaşabileceksiniz. 

 

Godfrey, kırk yıla yakın bir süredir hocalık eğitimleri veren çağdaş bir yoga, meditasyon ve tantra üstadıdır. Uzun süredir Olivia ile birlikte bu alanlardaki birikimini yüz yüze ve çevrimiçi bağlamlarda öğrencileriyle paylaşmaktadır. İnsan zekasına ilişkin kavrayışı son derece derin ve incelikli; somatik tekniklere hakimiyeti ise benzersizdir. Bütün bunlar ona, bildiklerini tamamen ve yalnızca kendi deneyimlerinden yola çıkarak net, kesin ve keyifli bir şekilde paylaşma imkânı sağlamaktadır. Şafak ise uzun yıllardır birinci elden Godfrey ile çalışmakta, Türkiye’de gerçekleştirdiği çalışmalarda ona asistanlık yapmaktadır. Godfrey’nin iki kitabını Türkçe’ye kazandırmıştır ve üçüncü kitabının üzerinde çalışmayı sürdürmektedir. 

 

Bu eğitim tantra, yoga, meditasyon, gevşeme ve öz-farkındalık alanlarıyla ilgilenen herkesin yanı sıra, çalışmalarında somatik bir yaklaşım izleyen danışman, koç ve terapistler için de uygundur. Çevrimiçi buluşma kayıtları ileride erişime açık olmak üzere belli bir süreliğine katılımcılarla paylaşılacak, Türkçe eğitim kitapçığı ile desteklenecektir. 

  

Programdaki yerinizi kesinleştirmeniz için 1000 TL+ KDV ön ödeme yapmanız gerekmektedir. İptal durumunda ön ödemenin iadesi yoktur.

PAYLAŞ :

Ücretler

Ücret

*2500 TL + KDV

*Programdaki tüm atolyelerin toplam ücretidir.

ÜCRET : 2500 TL
E-Mail listemize katılın