Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Harun Kohen & Hasan Gökbora ile Yogaya Terapötik Yaklaşımlar

Bu uzmanlık programını yaratmakta ki motivasyonumuz kendi ve öğrencilerimizin farklı şekillerde olmuş sakatlanmaları ve acılarıyla terapötik anlamda çalışmalarımız sonucunda ki deneyimlerimizden oluşturduk. İkimizde uzmanlığımızın deneyimliyle beraber heyecanla oluşturduğumuz bu eşsiz programı paylaşmak için bekliyoruz.. 

Neden Yogaya Terapötik Yaklaşımlar Önemli?

-Terapötik bilgisi ve kabiliyeti sizi uzman olarak her hangi bir fiziksel yaralanması olan biri sınıfınıza geldiğinde ya da

terapötik sorunlar yaşayan birisi ona ne şekilde yaklaşmayı  ve neler önerebileceğiniz konusuda sizi daha özgüvenli hissettirecek.

-Terapötik bilgisi seans hazırlama, oluşturma ve yönetme konusunda daha güvenli bir biçimde bu süreci gerçekleştirebilmenize yardımcı olacak.

-Terapötik farkındalık sizin uzman olarak hassasiyetimiz ve kırılganlıklarımız konusunda daha derinden bir anlayış sunacak

 Neler Öğreneceğiz?

-Anatomi & Biyomekanik

-Terapötik Anlamda Sekans Oluşturma

-Belli Fiziksel ve Terapötik rahatsızlıklar için Uygulanabilecek Yoga Pozları

   -Üst Sırt, Boyun ve Omuzlar

   -Alt bel ve Arka bacak kasları

   -Kalçalar, Kasıklar ve Dizler

   -Kronik Ağrı

   -Travma

-Elle Yönlendirme & Şifalandırma

-Öğrenci & Uzman İlişkisi

-Gözlemleme & Tanımlayabilme

-Birebir Uygulamalar ve Grup Uygulamaları

-Terapötik Yaklaşımları Grup Seanslarında Kullanabilme

-Yoga'da Terapötik Anlamda Prop Kullanımı

-Meditasyon & Sinir Sistemi Teorisi

Kimler Katılabilir?

-200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programını tamamlamış uzmanlar,

-Pratiğine Terapötik Yaklaşımlar Eklemek isteyen Deneyimli Öğrenciler

-30 ya da 200 Saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programı tamamlamış uzmanlar

 Harun Kohen Kimdir?

2014 senesinde Zeynep Çelen ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Temel Yoga Eğitimini tamamladım. Aynı dönemde Hart Lazer, Dylan Brenstein, Övül Büyükberber,Uma Füsun, Yara Ulcay, Chris Chavez, ,Goddrey Devreaux gibi uzmanlarla çalışma şansı buldum. 2014’ün sonlarında Uma Füsun’un uzmanlığında 78 Saatlik Mentorluk Programını tamamladım. Bu çalışmalar yolculuğumun rotasını Hindistan’a çevirdi. 2015 yılında 2 ay boyunca Sivananda Ashram’da geleneksel bir yogi yaşamı deneyimledim. Bu pratik,kendimle daha derin bir bağ ile ilişkilenme fırsatı sağladı. Bir süre Amritapuri Ashram’a geçerek Amma ile yogik meditasyon pratiğimi derinleştirdim. Yine yolculuğun devamındaDharamsala’da Tusshita Meditasyon Merkezi’nde Dagri Rinpoche Buddhizm’in Mahayana geleneğine uygun Meditasyon kurslarına katıldım. 2015 yılında başladığım Hart Lazerile Yoga Alliance Onaylı 300 Saatlik Terapötik Yaklaşımlar ile İleri Seviye Yoga eğitimine başladım. 2 sene süren bu eğitimi 2018 yılında başarıyla tamamladım.

Aynı sürezarfında, İstanbul’daki Reiki masterım Uma Füsun’un Reiki 1. ve 2. Seviyelerini tamamlayarak devam ettim. 2016 yılında David Cornwell ile Mindfulness Meditasyon ve Sinir Sistemi Teorileri, & 2017 yılında Devrim Akkaya ile Yin Yoga eğitimini tamamladım. 2018 yılında Devrim Akkaya ile Yin Yoga eğitimin asistanlığını yaptım.

Yoga benim için bir yol, keyifli bir keşif aracı, kendimle aynı zamanda öğrencilerimle. Bedenimin & zihnimin değişen ihtiyaçlarına göre şekillenebilen, öğrendikçe, ne kadar az şey özümseyebildiğimi farkettiğim, ama bana içerden buldurduğu güç ile yoluma cesur bir şekilde devam edebildiğim çok kişisel bir pratik. Yaklaşık 4 senedir seanslar vermekteyim, ve yolculuğum öğrendiğim yogaya farklı bakış açıları ile sürekli harmanlanmaya ve yoga pratiğinin kapsayıcılığını daha geniş bir perspektiften algılamam ile devam ediyor. Şuan İstanbul'da Hatha Yoga, Yin Yoga,ve Yin&Yang Yoga stilinde grup seansları vermeye devam ediyorum, bunun yanı sıra workshoplar, uzmanlık programları,& yoga kampları düzenliyorum.

 Hasan Gökbora Kimdir?

Yoga ile tanıştığım 2013 yazından itibaren bir yıl boyunca farklı stillerde yoga pratiğini deneyimledim. Bu deneyimimi daha fazla derinleştirmek için katıldığım Ürün Kurtiç önderliğindeki 200 saatlik temel yoga eğitimini 2014 yılı sonunda tamamladım. Daha sonra ashtanga pratiğime odaklanmak ve öğretme becerimi bu yönde geliştirmek amacıyla Canan Özalp ile 80 saatlik Ashtanga Mentorluk programına katıldım. İlerleyen dönemde ashtanga tarzı öğretmeyi deneyimlerken 2016 yazında David Swenson’un 40 saatlik Ashtanga Yoga uzmanlık eğitimini tamamladım. Bu süreçte Ken the Rolfer, Dylan Bernstein, Pia Lehtinen, Hamish Hendry, Govinda Kai, Heather Serna gibi değerli ashtanga hocalarıyla çalışma fırsatını buldum. 2016 yılında başladığım Hart Lazer önderliğindeki 300 saatlik ileri seviye uzmanlık eğitiminin 2. modülünde terapötik çalışmalarım devam ediyor.

Ücretler

Kapora

Yerinizi kesinleştirmek için kaporanın tamamını yatırmanız gerekmektedir. Kaporanın geri iadesi yoktur.

NAKİT : 500.00 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 650.00 TL
Erken Ödeme

10 Temmuz 2019'dan önce kapora ödemelerinde geçerlidir.

NAKİT : 1350.00 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 1600.00 TL
Normal Ödeme

10 Temmuz 2019'dan sonraki ödemeler için geçerlidir. Yerinizi kesinleştirmek için kaporayı ödemeniz gerekmektedir.

NAKİT : 1500.00 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 1850.00 TL
Taksitli Ödeme

2 Taksit seçeneği mevcuttur. Kapora düşüldükten sonra kalan ücret üzerinden taksitlendirme yapılacaktır.

NAKİT : 1850.00 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 2000.00 TL
E-Mail listemize katılın