Anasayfa > Terapiler > Kemal ile Manuel Terapi

TRAUMA RELEASE EXERCISES (TRE)

TRE, bedende ne olduğunu hiç kontrol etmeden, zihnin hiçbir müdahalesi olmadan, bedenin kendi bilgeliğine güvenerek, izin vererek, kendini yenileme/iyileştirme bilgisine fırsat tanıyarak, akışı nasıl özgür bırakabileceğimizi bize gösteren bir çalışmadır.

Şimdi ve burada olmanın güvenli ve rahat alanında çalışır. Kronik stres, fiziksel gerginlik, ağrı ve günlük hayat akışında yaşanan stres, yaralanma, ameliyat gibi fiziksel veya duygusal travmaların da iyileşmesine yönelik kullanılan basit ve etkili bir araçtır.

TRE, dünyanın birçok ülkesinde binlerce insan tarafından, belirli bir hareket serisi ile kolaylıkla uygulanabilir.

Dr. David Berceli tarafından geliştirilen Gerginlik ve Travma Çözülme Egzersizleri (TRE), sinir sisteminin doğal salınım/titreme mekanizmasını harekete geçirerek kasların gevşemesini sağlar. Rahatlayan kas örüntüleri, omurga, boyun, omuzlar ve kalçadaki stresin de azalmasına yardımcı olur. Vücuttaki gerilimin serbest bırakılmasıyla beyin, kontrol merkezindeki ağrı sinyallerini değiştirerek, iyileşmeye yönelik hormonları aktive eder.

Böylece tüm vücutta bütüncül bir iyilik halinin yaratılması sağlanır.

TRE'nin Genel Faydaları

Daha az stres

Daha iyi uyku

Daha fazla enerji

Kaygı durumunda azalma

Fiziksel ağrılarda azalma

Travma sonrası stres bozukluğu semptomlarında azalma

TRE çalışması esnasında korteksi şimdi ve buranın güvenli alanında tutarak bedeni travma anındaki haline geri götürür. Beden de biriken hormonların atımına destek verir. Beden tamamlayamadığı hareketleri tamamlar. Sonrasındaki dinlenme ile tüm bedende rahatlama hissedilir.

Kemal Aktaşoğlu Kimdir?

Masaj ile tanışmam kendi bedensel sürecimle paralel 2012 yılında Değerli Hocam Tatjana Rottenberg ‘in Bağ Doku ve Tetik Nokta eğitimlerine katılmak ile başladı. Ağırlıkta Kas ve e iskelet sistemi üzerinden bedeni tekrar tanıma sürecim içimdeki merak duygusu ile birleşince beni sonu gelmeyen heyecanlı bir arayışa sürükledi. Bedende birçok farklı sistem vardı ve her biri de birbiri ile koordineli olarak çalışmakta idi.

Tüm bu arayışlar ve edinimler, masaj süresince bedene daha bütüncül bir bakış açısı geliştirmemi sağladı .

Bu süreçte hareketin ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Bizler olduğumuz yerde dursak bile bedenimizin her hücresinde hareket devam ediyordu. Bu sebeple Trigeret  Movement  eğitimine katıldım.

Bütüncül  olarak bedeni ele alıp omurga, fasya, bağ doku ,lenf sistemi, Kranial sistem ve sindirim sistemi ile harmanladığım bir seans uyguluyorum.  Beden ve psikolojinin bütünlüğü ile ilgili farkındalık sonucunda Trauma Release Exercises ve Brainspotting eğitimi alarak beden rahatlaması ile ruh sağlığı arasındaki bağı geliştirmeye çalıştım.

İnsanın biricik olmasından yola çıkarak seanslarımı bireysel özelliklere göre planlamaktayım. Danışanı ve öyküsünü dinledikten sonra bir yol haritası belirliyorum. Yolda masajla danışanıma eşlik ediyorum. Katıldığım tüm eğitimlerin temeli ‘Beden kendini iyileştirme ve yenilenme bilgisine sahiptir’ ilkesinden yola çıkmaktadır. Bu süreçte sadece bireye rehberlik edebiliriz. Ben de masajlarımda danışanımın yanında yürüyerek ona kendi bedenini iyileştirme sürecinde rehberlik etmeyi hedefliyorum.

Aldığım Eğitimler

2012  Tatjana Rottenerg        Derin Bağ Doku Masajı

2013  Tatjana Rottenerg        Tetik Nokta Masajı 

2014  Milli Eğitim Bakanlığı  Masör-Masöz Eğitimi

2014  Betül İpekçioğlu            Trigered Movements 

2015  Soner Özsu                     Lenfatik Yüz masajı

2015  Betül  İpekçioğlu           Bones For Life  (Basic)

2015  Oren Dotan                   Integrative Craniosacral Therapy Level 1

2016  Oren Dotan                    Integrative Craniosacral Therapy Level 2

2016  Barış Mıhçı                     Axis Syllabus

2017  Sarah Zorica Mitic       Tension & Trauma Releasing Exercises Level 1

2018  Sarah Zorica Mitic     Tension & Trauma Releasing Exercises Level 2

2018  Sarah Zorica Mitic      Brainspotting

PAYLAŞ :

Ücretler

Normal Ödeme

-Tarih için lütfen iletişime geçiniz.

ÜCRET : 350 TL
ÜCRET : 350 TL
E-Mail listemize katılın