Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Mey Elbi ile Mindfulness & Vinyasa Temelli Yoga Uzmanlaşma Programı

20 yıllık deneyimi ile Mey Elbi’ den Yoğunlaştırılmış Yaz Programı / Haziran - Ekim 2019

İlk defa yazın bir hocalık eğitimi açmanın mutluluğunu taşıyorum. Bu eğitim, benim için kişinin kendisine verebileceği en güzel hediyelerden biri.  

Hepimizin en temel ihtiyacı kendimizle otantik bir şekilde bağ kurmak ve kabul görmek. Yoga aracılığı ile ilk evvela kendimiz ile derinden ve samimi bir bağ kurmayı öğreniyoruz ki bu tavır bütün bir hayata ve ilişkilerimize çok kısa birzaman içersinde yansımaya başlıyor.

Kişi ancak kendi merkezinde ve dengesinde hissettiği zaman, tepkisel olarak değil ama daha içten ve kalpten cevaplar vermeye başlıyor. Yoga her şeyden önce sinir sistemimiz ile ilgili ve hissetmek ile ilgili. Yoga anlayışım 3 seneye yayılmış Travma Terapi Eğitimi olan Heart Training Organic İntelligence ile kökten dönüştü ve şekillendi. Burada kazandığım anlayış yogaya yaklaşımımı ve yoga eğitimimi şekillendiriyor. 
Bu yola 20 sene önce sevgili dost Zeynep Aksoy aracılığı ile başlamıştım. Henüz New York'ta öğrenci iken, bir yoga stüdyosundan içeriye adım atmış ve yoganın aşkına, sihrine ve cazibesine hemen kapılmıştım. Yoganın cazibesi içinde, aslında hep içgüdülerime ve o an yapmam gerekenlere odaklanarak yol aldığımı görüyorum. Başlarken ilk yoga hocalık eğitimine niyetim gerçekten yogayı daha derinlemesine öğrenmek, yogayı bir yaşam tarzı olarak yaşamıma katmak ve daha bilinçli bir şekilde yoganın bana açtığı yolda ilerlemekti. 

Bu programın ve yoga yolunun bende ve öğrencilerimde gözlemlediğim birçok sonsuz hediyesi var. Bu farkındalık yolculuğu içinde, kişi bütünün içinde kendi bireyselliği içinde, kendine, ana olaylara, durumlara ve diğer tüm canlılara daha kolay gevşemeye başlıyor. Yoga ile kişi daha bütün, daha sağlıklı, daha dinç ve yaşam enerjisini daha akışkan hissediyor. Yitirdiği parçalarını anımsamaya başlıyor: özgüven, cesaret, samimiyet, hassasiyet gibi. Kendi doğasına, doğaya bakışı ve anlayışı anlamlanıyor. Dolayısı ile bu hocalık programında üstünde durmak istediklerim: yogayı gerçekten hayatımıza bilinçli bir şekilde katmak, kendi dönüşümüze tanık etmek ve tabii öğrendiklerimizi paylaşmak, hocalık yolunda ilk adımlarımızı atmaya hazır olmak.

Yogaya bütüncül bir şekilde yaklaşıyorum. Bedenin bilgeliğine derinden inanıyorum ve bedene saygım sonsuz. Bedeni dinlemeyi ve duymayı öğrenmek sabırlı bir yolculuk. Zihnimizin doğası içinde, zihnimizi ehilleştirmek zaman alıyor. Beden bize, an be an kulak vermeyi öğrenirsek sinyaller gönderiyor, dikkatimizi çekmek için; ve beden en dış katman olarak kendi zihin ve duygusal bedenimizin, bilinçaltımızda gömüllü olanların yaşayan zarfı. 

Ve o zarfı açtıkça içeri gizemli bir dünyaya, zengin bir dünyaya, herşeyi barındıran bir dünyaya giriş yapıyoruz. Yogayı kendi karanlıklarımıza ışık tuttuğumuz bir yolculuk olarak tanımlamak hoşuma gidiyor. Bilinçaltımıza yaptığımız yavaş ama güvenli bir yolculuk olarak görüyorum ama karanlık sadece aydınlığın bir başka yüzü. Ve bunca zaman üstünde çalıştığım, dirençlerimi gördüğüm ve bu dirençlerimin kaynağını araştırdığım bu yolculukta kelimem kapsamak. 

Neyi, ne kadarı ve nasıl kapsıyorum, kapsayabiliyorum, sınırlarım nerde? 

Yoga ve meditasyon bütün içinde ayrılmaz ikili ve yogada hareket halinde bir meditasyon.

Gerçek şifanın ve bilgeliğin sessizlik ve sükunet içinden kendiliğinden doğduğuna inanıyorum

Uzmanlaşma Programına İlişkin:
İki ana hocam oldu ve halen onları imkanlarım olduğu sürece izlemeye devam ediyorum. Om Yoga stilinin yaratıcı ve yoga annem diye adlandırdığım Cyndi Lee ve karanlıklarıma ışık tutmama yardımcı olan ve hassasiyet adımlarımı yogama dahil etmeme vesile olan Godfrey Deveruex. Eğitimlerimi ve derslerimi ilham aldığım bu hocalarımın öğretileri ışığında veriyorum.

Mey Elbi 

Program Detayları:

Her haftasonu buluşmasında o günün günlük tema ve konuları içinde: 

 • Yoga asanaları
 • Yogada hareket ve nefesinin birlikteliğinin önemi
 • Nefesin anatomisini
 • Meditasyonun önemi ve yaşamımızın bir parçası haline gelmesi
 • Prop kullanımını
 • Hareket bilimi içinde bedenin ilk dürtüsünün hareket etme bilinci olmasından yola çıkarak, hareketin önemi, oluşan hareket patternleri içinde, her bedenin özel olduğu ve biricik olduğunu unutmadan, beden yapıları farklılığı içinde, asanayı o bedenin içine adapte etmeyi öğrenmeyi
 • Ellerle yönlendirme içinde kişide farkındalık yaratmayı ve ilk günden itibaren yoga matı üstünde ders verme pratikleri başlayacaktır

  Buna ek olarak programın Anatomi Modülüise Uzm. Fzt. Görkem Dizdar ve Başak Karslıoğlu Doğan tarafından verilecektir.

Anatomi Modülünde;

Başak Karslıoğlu Doğan ile: 

 • Temel Anatomik Kavramlar
 • Bağ Dokusu ve Kas Sistemi
 • Sinir ve İskelet Sistemi
 • Omurga
 • Kas Grupları
 • İskelet Segmeleri

 Uzm. Fzt. Görkem Dizdar ile:

 • Hareket Paternleri : Fiziksel düzeyde, yoga asana uygulaması esnasında bedenlerimizin uzayda nasıl hareket ettiğini öğreneceğiz. 

Buluşma Tarihleri:

1. Buluşma: 1-2 Haziran İstanbul - Mey Elbi

2. Buluşma: 20-21 Temmuz İstanbul - Anatomi Modülü

     1. gün Başak Karslıoğlu ile Anatomiye Giriş

     2. gün Uzm. Fzt. Görkem Dizdar ile Hareket Paternleri

3. Buluşma: 3-4 Ağustos - İstanbul - Mey Elbi 

4. Buluşma: 3-8 Eylül -Datça İnziva - Mey Elbi

5. Buluşma: 12-13 Ekim İstanbul - Başak Karslıoğlu Doğan ile Anatomi Modülü Tekrarı

6. Buluşma: 19-20 Ekim İstanbul - Mey Elbi

7.Buluşma: Programın parçası olarak Mey hocanın mentörlüğünde uzman adaylarının birbirlerine vermesi gereken 90 dakikalık seanslar, program bittikten sonra belirlenen tarihte Githa Yoga Stüdyo'da verilecektir.

 Programın Başlama Tarihi: 1 Haziran 2019 Bitiş Tarihi: 20 Ekim 2019

Programın Buluşma Tarihleri:

1-2 Haziran İstanbul / 20-21 Temmuz İstanbul / 3-4 Ağustos İstanbul / 3-8 Eylül Datça İnziva/ 12-13 Ekim İstanbul / 19-20 Ekim İstanbul 

Programın Buluşma Saatleri:
Cumartesi: 10.30 -19.30 
Pazar: 10.30 - 19.30 

İnziva Yeri ve Tarihi: 3 - 8 Eylül 2019 - İlk gün öğleden sonra başlayan program son gün öğlen biter.
İnziva Yeri: Hayıtbükü Ahşap Evleri, Datça 

http://www.hayitbuku.com.tr/tr/anasayfa

Konaklama tam pansiyon, 5 gece 6 gün toplam 900TL’dir (ulaşım ücretleri hariç). 

Bu ödeme eğitim ücretine dahil değildir ve otele ödenecektir.  

Programa Kimler Katılabilir:

Yoga deneyimini geliştirmek ve derinleştirmek isteyenler.

Yoga yolunda uzmanlaşıp, öğrendiklerini başkalarına aktarmak ve paylaşmak isteyenler.

Mey Elbi Kimdir?
Yoga kendi doğamız ile çıplak bir şekilde karşılaşmaya başladığımız güvenli bir alan. Kendi doğamızın derinliklerine hareket ve nefesin yardımı ile dokunuyoruz. Yoga zihinsel bir çalışma. Hep oradan oraya maymun gibi zıplayan zihnimize, odaklanabileceği veriler sunarak, aslında zihni bilinçli bir şekilde an'a davet etme sanatı. Zihin onu engeleyen düşünce kalabalığından sıyrıldığı zaman, kendi hapishanesinden çıkabildiği zaman, kendi doğası içinde, kendi gerçeği ile karşılaşabiliyor. Her an değişen yaşam gerçeği içinde, mutlak diye bir şeyin olmadığı yaşamın gizemine ve hediyesine, acısı ve tatlısı ile dalabilmek için yoga bir sığınak olmaya başlıyor. Kendi idrak, algı, deneyim ve farkındalığımızın içinde, kim olduğumuz, ne olduğumuz ve nasıl olduğu içine biraz daha gevşemeye başlıyorsun. Kendimize yakınlaştıkça, olduğu gibi başkalarına yakınlaşmaya başlıyorsun. 

18 senedir yoga yapan ve ilk günden aşk ile gönül verdiği yoga yolunda olan Mey (E-RYT 500 yoga alliance) 2000 senesinden beri hocalık yapmaktadır. İlk hocalık eğitimini 2000 senesinde New York'da yaşarken hocası Cyndi Lee'den almıştır. (www.omyoga.com) Godfrey Devereux ile yakınen çalışma imkanı bulmuş ve onunla 300 saatlik ikinci bir hocalık eğitimini tamamlamıştır (www.dynamicyoga.com). Birçok değerli hoca ile çalışma imkanı bulmuştur. Nicole Ohm, Chriz Chavez,Tias Little, Paul Grilley gibi. Fırsat buldukça hocaları ile çalışmaya devam etmekte ve hem öğrenci hem de öğretmen olarak adanmışlık içinde yoga yolunda yürümeye devam etmektedir. Cihangir yoga'nın en eski hocalarında olup, cihangir yoga bünyesinde hocalık eğitimleri vermiştir. Blog yazılarını takip etmek ve daha fazla bilgi için www.meyelbi.com'a bakabilirsiniz. 2011 senesinden beri temel hocalık (2 tane Jiva yoga merkezi, 2 tane Nefes yoga merkezi, 5 tane Cihangir yoga'da vermiştir) ve ileri seviye hocalık eğitimi (Cihangir yoga ve başka şehirlerde İzmir başta olmak üzere vermiştir). 

Etkinlik Fotoğrafı: 

www.kerimknight.com
https://www.facebook.com/KerimKnightPhotography/ and the hash tags #kerimknight #kerimknightphoto

 

 

 

 

 

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Programda yerinizi kesinleştirmek için yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

NAKİT : 700 TL
KREDİ KARTI : 820 TL
Erken Ödeme

-24 Nisan 2019'a kadar geçerlidir.

-Bu tarihten evvel erken ödemeden faydalanabilmek için belirtilen kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.

NAKİT : 5850 TL
KREDİ KARTI : 6900 TL
Normal Ödeme

-24 Nisan 2019 tarihinden sonraki ödemeler için geçerlidir.

-Yerinizi kesinleştirmek için belirtilen kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

NAKİT : 6250 TL
KREDİ KARTI : 7350 TL
Taksitli Ödeme

Nakit ya da kredi kartına 5 taksit seçeneği bulunmaktadır.

NAKİT : 6500 TL
KREDİ KARTI : 7650 TL
İndirimli 3 Aylık Sınırsız Yoga Paketi

-3 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

NAKİT : 600 TL
KREDİ KARTI : 600 TL
İndirimli 6 Ay Sınırsız Yoga Paketi

-6 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

NAKİT : 1000 TL
KREDİ KARTI : 1000 TL
Erken Taksitli Ödeme

-24 Nisan 2019’a kadar ön ödeme yapıp taksitlendirme talep etmeniz durumunda geçerli olmaktadır.

NAKİT : 6400 TL
KREDİ KARTI : 7500 TL
E-Mail listemize katılın