Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Rana Ortan ile 200 Saat Temel Vinyasa Yoga Uzmanlık Programı

Rana Ortan ile 200 Saatlik Temel Vinyasa Yoga Uzmanlık Programı, 12 Ekim 2019’da Githa Yoga’da başlıyor. 

Yoga ve meditasyonu hayatının bir parçası haline getirmek, uygulamasını derinleştirmek, yoga uzmanlığı yolunda ilerlemek isteyen herkesi Programa bekliyoruz.
Yoga teorisine ve pratiğine eşit önem vererek ilerleyeceğiz. Yoga pozlarını ve sekanslarını, meditasyon ve nefes çalışmalarını, Vinyasa mantığı içinde parçalardan bütüne doğru ilerleyerek ve sindirerek öğreneceğiz.

Vinyasa Yoga, her uygulayıcının kendi tarzını yansıtan yaratıcı ve etkili yoga serileri hazırlamasına fırsat veriyor. Bu Programda öğrendikleriniz sayesinde vereceğiniz seansları çeşitlendirebilir, her seviyeye ve farklı beden tiplerine uyarlayarak keyifli ve akıcı hale getirebilirsiniz.

Program, İstanbul'da gerçekleşecek 8 hafta sonu buluşması ve 5 günlük inzivadan oluşuyor.

Program Tanıtım Buluşmaları Tarih ve Saatleri: 

Tanıtım Buluşmaları herkese açık olup katılım ücretsizdir. Bir saatlik yoga seansını takiben Program içeriği hakkında bilgi vereceğiz. Birbirimizi daha yakından tanımak ve aklımızdan geçen soruları paylaşmak için katılmanızı tavsiye ederiz.

23 Ağustos 2019 Cuma - saat 19:00

16 Eylül 2019 Pazartesi  - saat 19:00

04 Ekim 2019 Cuma - saat 19:00

Katılım için Githa Yoga Stüdyosu’na  kayıt yaptırmanızı rica ederiz. 

PROGRAM İÇERİĞİ :


200 Saatlik Temel Vinyasa Yoga Uzmanlık Programında neler öğreneceksiniz ?

 • Temel yoga pozlarının analizi, hiza prensipleri ve aksiyonlar
 • Yoga poz gruplarının içeriği ve birbiriyle ilişkisi
 • Vinyasa Akış tarzı çerçevesinde Genel Sekanslama Prensipleri
 • Pranayama (Nefes Gözlem ve Nefes ModülasyonTeknikleri)
 • Meditasyon Uygulamasının Esasları ve Meditasyon Öğretme Tekniği
 • Fonksiyonel Yoga Anatomisi
 • Bandhalar, Chakralar, Nadiler, Vayular, Koshalar hakkında genel esaslar
 • Yoga Felsefesi’ne Giriş, kadim yoga metinlerine genel bakış ve Yoga Sutralar
 • Yoga Tarihine Genel Bakış
 • 75 Dakikalık Güvenli Yoga Seansı Hazırlama ve Verme (Program boyunca grup içerisinde ve tüm sınıfa yoga öğreterek)
 • Sözlü iletişim becerilerinin geliştirilmesi, dilde sadelik, netlik ve anlatımda akışkanlık.

PROGRAM KİMLERE YÖNELİK ?

Bireysel yoga pratiğini, stüdyo ya da kendi ortamında güvenli ve bilinçli bir şekilde sürdürmek isteyenler bu Program sayesinde uygulamalarını derinleştirebilir.

Yoga uzmanlığı yolunda ilerlemek isteyenler, asana, meditasyon ve pranayamaya dair edindikleri bilgileri  ve sekanslama tekniklerini harmanlayarak güvenli yoga seansları verebilir. Yoga öğretme deneyimlerini, Giha Yoga’nın Staj ve Mentorluk Programına katılarak ileri seviyeye taşıyabilir.

Uzun zamandır yoga yapan, asana, meditasyon, nefes, anatomi ve yoga felsefesi   hakkında bilgilerini derinleştirmek ya da tazelemek isteyenler de  Programa katılabilir.

YOGA ALLIANCE SERTİFİKASI:

Programın tüm gereklerini yerine getiren öğrencilere, 200 saatlik Yoga Alliance sertifikası verilecektir. Yoga Alliance Uluslararası Sicili’ne RYT 200 olarak kaydolabilirsiniz.

BULUŞMA VE İNZİVA TARİHLERİ:

Program, sekiz buluşma ve beş günlük pekiştirici inzivadan oluşmaktadır. İstanbul buluşmaları , her cumartesi ve pazar, saat 10.30- 18.30 arası Gümüşsuyu’nda, Githa Yoga Stüdyosunda gerçekleşecektir. İnziva mekanı açıklanacaktır.

Buluşma ve İnziva Tarihleri:

 • 12-13 Ekim 2019
 • 09-10 Kasım 2019
 • 30 Kasım-01 Aralık 2019
 • 04-05 Ocak 2020
 • 01-02 Şubat 2020
 • 29 Şubat-01 Mart 2020
 • 21-22 Mart 2020 (Başak Karslıoğlu ile Fonksiyonel Anatomi Modülü)
 • 18-19 Nisan 2020
 • İnziva 29 Nisan-03 Mayıs 2020

Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.


Sorularınız, öngörüşme talepleriniz ve kayıt için info@githayoga.com.tr adresine e-posta göndermenizi veya bize 0533 305 63 79 veya 0212 245 92 26nolu telefondan ulaşmanızı rica ederiz.

BURS İMKANI :


İkikatılımcıya %50’şer burs verilecektir. İlgilenenlerin niyet mektuplarını 9 Eylül 2019 tarihine kadar, ranaortan@gmail.comve info@githayoga.com.tradresine göndermeleri gereklidir. 


Niyet mektubunda; neden burs almaya ihtiyaç duyduğunuzu, ne kadar süredir yoga yaptığınızı,yoga uzmanlığı yolunda nasıl ilerlemeyi planladığınızı ve bu Programı tamamladıktan sonra öğrendiklerinizi ne şekilde başkalarıyla paylaşacağınızı yazmanızı rica ederiz.

PROGRAMIN YAPILACAĞI MEKAN:

GİTHA YOGA STÜDYO, Saray Arkası Sok. Muhterem Apt. No.39 D:1-2, Gümüşsuyu,  Taksim - İstanbul.


Programa katılanlar, düzenli yoga pratiklerine devam edebilmek için, Githa Yoga’da özel indirimli üyelik paketinden yararlanabilecektir. İndirimli 6 aylık sınırsız üyelik nakit 1000 TL, 3 aylık sınırsız üyelik nakit 500 TL’dir. 

STAJ VE MENTORLUK :


Programı başarıyla tamamlayanlar, Githa Yoga’da Staj ve Mentorluk Programlarına devam ederek seans verme ve deneyimli mentorlarla bire bir çalışma imkanına sahip olacaktır.

RANA ORTAN KİMDİR ?

Yoga Alliance E-RYT 500, ID No : 198322

Rana Ortan Yoga School, RYS 200, ID: 218020

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatının önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uzun yıllar hukuk bürolarında ve kurumsal şirketlerde hukukçu danışman olarak çalıştığı bir dönemde yoga ile yolları kesişti. 

Zaman içinde yoga alanında uzmanlaşmaya ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmaya yöneldi. Yoga uygulaması sayesinde fiziksel bedende daha güçlü ve esnek olmanın yanısıra duygusal alanda kendi merkezinde daha rahat kalabilmeyi deneyimledi. Kendiyle olan bağı geliştikçe empati ve bağ kurma potansiyeli kuvvetlendi. Dolayısıyla Yoga'nın sadece matın üstünde değil matın dışında da süregelen bir uygulama olduğunu keşfetti.

200 saatlik temel yoga hocalık eğitimlerini Zeynep Aksoy, David Cornwell ve Chris Chavez ile tamamladı. 300 saatlik ileri seviye hocalık eğitimlerini Chris Chavez&Carlos Pomeda ve OM Yoga tarzı Vinyasa ekolünün kurucusu Cyndi Lee ile yaptı. Yoga yolculuğunda bilgi ve tecrübesini arttırmak için ileri seviye Vinyasa Yoga eğitimlerine Jason Crandell ile devam ediyor.

https://www.ranaortanyoga.com/

 

BAŞAK KARSLIOĞLU KİMDİR ?

Yoga Alliance E-RYT 500

Başak, yoga ile 2002 yılında tanıştı ve yogayı ilk deneyimlediğinde, içinde bir yerlere çok yakın bir şeyin keşfine doğru büyük bir kapı araladığını hissetti. Yıllar içerisinde öğrenmeye devam ettikçe yoganın aslında kişisel bir dönüşüm olduğunu, hayatını dönüştürdüğünü daha net farkeden Başak, bunu çevresindeki herkesin deneyimlemesi, hissetmesi ve yaşaması isteği ile 2014 yılında yoga yolculuğuna, hocalığı da katmış oldu ve bir süre sonra nihayet kurumsal hayatı bırakarak kendini sadece yoga öğrenmeye ve öğretmeye adadı. RYT 500 kayıtlı Başak, Zeynep Aksoy & David Cornwell, Zeynep Çelen, Mey Elbi, Godfrey Deveroux, Nicole Ohme gibi vinyasa ve meditasyon ustaları ile çalışma fırsatı bulmanın yanı sıra, yin yoga, yoga terapi, restorative yoga eğitimleri ile de hocalığına katkı yapmaya devam etti. Başak, halen, Vinyasa, Freedom Yoga, Yin ve YinYang dersleri vermektedir.

https://githayoga.com.tr/basak-karslioglu

 

PROGRAMI TAMAMLAYANLARIN GÖRÜŞLERİ

Esra Ataoğlu( Yoga Uzmanı )

Rana hoca ile eğitime başlarken amacım sadece yoga pratiğimi derinleştirmek ve yogayı hayatıma düzenli olarak sokabilmekti. Ancak 6 aya yayılan bu eğitim bende beklentilerimin çok üzerinde bir değişim yarattı. Rana hoca’nın ilk andan itibaren bizleri her fırsatta meditasyon ve yoga pratiği yaptırmak için sahnede olmaya teşvik etmesi, eğitim boyunca bize bunun için alan açması hem yoga dersi verirken hem de hayatımın diğer alanlarında kalabalık karşısında çok daha rahat ve güven içinde durabilmemi, kendimi çok daha rahat ifade edebilmemi sağladı. Verdiği geri bildirimlerin yumuşaklığı ve kapsayıcılığı; hata yapmanın da öğrenme sürecine dahil olduğunu ve şefkatle karşılandığında hatanın gelişime nasıl katkı sağladığını görmemi sağladı. Kendini sürekli geliştirmeye devam etmesi ve öğrendiği her bilgiyi cömertçe bizimle paylaşması; bu yolda öğrenmenin, gelişimin ve paylaşmanın hiç bir zaman bitmediğine dair canlı bir örnek oldu. Eğitim çoktan tamamlandı, ama öğrendiklerim beni hala hem hocalıkta, hem hayat yolumda desteklemeye devam ediyor. Bu eğitim kendim için yaptığım en güzel şeylerden biri ve yollarımız kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum .

Ezgi Çanaklı ( Dans Eğitmeni / Stüdyo İşletmecisi )

Rana hocanın eğitimine yönelmemin en büyük sebeplerinden biri derslerindeki anlatım dilinin sade açık ve daha önce yogayla ilgilenmemiş kişilerin anlayabileceği kadar basit ve anlaşılır olmasıydı. Benim de kişilerin anlayabileceği ve uygulayabileceği netlikte anlatım tarzını öğrenmeme yardımcı olan bu eğitim aynı zamanda doğru sekanslamayı ve sekanslamayı çeşitlendirmeyi de öğrenmemi sağladı. Şu an aktif olarak kendi stüdyomda ders verirken en önemli olan şeyin sekansların kurulumu ve anlatım dili olduğunu fark ediyorum ve bunu eğitimde bize verilen bilgiler ve çizelgeler doğrultusunda çeşitlendirerek keyifli ve verimli dersler vermemi sağladığını fark ediyorum.

Hande Beyazıt ( Dijital İletişim Uzmanı )

Bu eğitimde yoga pratiğimde derinleşirken yoga felsefesini daha yakından tanıdım. Güvenli yoga uygulaması hazırlamak, pozların farklı bedenlere uyarlanması gibi önemli bilgiler dışında ders verirken ihtiyacımız olacak pek çok pratik bilgi edindim. Teori ve pratikte dolu dolu ve dönüştürücü bir eğitimdi.

Yekcan Yazıcıoğlu ( İktisat Yüksek Lisans Öğrencisi )

Benim için çok öğretici,keyifli bir süreçti.  Uzun yıllar yoga yapıyordum ama derinleşmek bambaşka bir deneyimdi. Vinyasa akış mantığında yoga pozlarını ve sekanslarını, meditasyon ve nefes çalışmalarını öğrenerek güvenilir ve yaratıcı dersler hazırlamayı detaylı olarak öğrendik. Bu sayede hem kendi pratiğimi derinleştirdim hem de diğer öğrencilere ders verirken nelere dikkat etmem gerektiğini öğrendim. Bunun dışında, eğitimin, matın dışında da gündelik hayatıma olumlu yönde etkileri oldu. Kendimi tanımamda, sınırlarımı görmemde ve farkındalığımı arttırmamda bana çok destek oldu. Rana Hocama tüm bunlara vesile olması sebebiyle sonsuz teşekkürler…

Fulya Burcu Oral ( Aktivist, Gezgin )

Yoga ve kadim öğretileri, meditasyon ve nefes hakkında teorik bilgilerinin yanı sıra

tüm yoga pozlarının detaylarını öğrendiğim bir eğitim oldu. Rana hoca gibi çok donanımlı ve güven veren biri tarafından eğitim almak benim için büyük şans oldu. Eğitim süresince sahip olduğu tüm bilgiyi özenle aktarma şevkini hep hissettim. Bu da benim disiplinim için çok tetikleyici oldu.

En öğreticisi ise yaptığımız pratikler oldu, sadece eğitim açısından değil matın dışında da hayatımda farkındalığıma sağladığı destek büyük. Bu bağlantıları kurmamda yol gösterici oldu kendisi.

Eğitimin sonunda vinyaşa akış nedir?, pozların detayları nedir? bunları en anlaşılır, güvenilir şekilde başkalarına nasıl öğretirsiniz, bir sekansı nasıl hazırlayıp, uygulatırsınız öğrenmiş olduk.

PAYLAŞ :

Ücretler

Erken Ödeme

15 Eylül 2019'dan önce kapora ödemelerinde geçerlidir.

ÜCRET : 5700 TL
ÜCRET : 6730 TL
Taksitli Ödeme

6 Taksit seçeneği mevcuttur. Kapora düşüldükten sonra kalan ücret üzerinden taksitlendirme yapılacaktır.

ÜCRET : 6300 TL
ÜCRET : 7435 TL
Normal Ödeme

15 Eylül 2019'dan sonraki tek seferde ödemeler için geçerlidir. Yerinizi kesinleştirmek için kaporayı ödemeniz gerekmektedir.

ÜCRET : 6000 TL
ÜCRET : 7080 TL
Kapora

Yerinizi kesinleştirmek için 15 Eylül 2019 tarihinden önce kaporanın tamamını yatırmanız gerekmektedir. Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 800 TL
ÜCRET : 944 TL
İndirimli 3 Aylık Sınırsız Yoga Paketi

-3 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

ÜCRET : 600 TL
ÜCRET : 700 TL
İndirimli 6 Ay Sınırsız Yoga Paketi

-6 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

ÜCRET : 1000 TL
ÜCRET : 1180 TL
E-Mail listemize katılın