Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Rana Ortan & Sinem Er ile Sekanslama, Yoga Felsefesi, Pranayama

Yoga deneyimi olan, yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi, uygulamasını derinleştirmeyi, öğretme yeteneklerini geliştirmeyi arzu eden ve Programa katılım kriterlerini karşılayan herkesi bekliyoruz. Programın içeriğini oluşturan aşağıdaki konular çerçevesinde yoga teorisine ve pratiğine eşit önem vererek ilerleyeceğiz. Dengeli bir dersin yapıtaşları ve formülü, öğrenciye nasıl bütüncül bir tecrübe yaşatabileceğiniz, nasıl daima taze olabileceğiniz üzerine çalışacağız.

Yoga deneyimi olan, yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi, uygulamasını derinleştirmeyi, öğretme yeteneklerini geliştirmeyi arzu eden ve Programa katılım kriterlerini karşılayan herkesi bekliyoruz. 
Programın içeriğini oluşturan aşağıdaki konular çerçevesinde yoga teorisine ve pratiğine eşit önem vererek ilerleyeceğiz. Dengeli bir dersin yapıtaşları ve formülü, öğrenciye nasıl bütüncül bir tecrübe yaşatabileceğiniz, nasıl daima taze olabileceğiniz üzerine çalışacağız.

İçerik:
70 Saatlik bu Programda neler öğreneceksiniz? 
Sekanslama, Pranayama, Yoga Felsefesi

Modül 1 (50 Saat) :
1) Sekanslama
Seviyelere göre ders 
Hedef Sekans, Hedef Poz ve Odak Poza göre ders 
Anatomi Temelli ders, Tematik (enerjetik ve felsefi) ders

Modül 2 (20 Saat) :
2) Pranayama 
Nefes Anatomisi
Nefes Farkındalığı
Nefes Manipülasyonu ve Öğretme Teknikleri
3) Yoga Felsefesi 
Yoga Sutra ve Yoga
Bhagavad Gita ve Yoga 
Yoga Öğretme Etiği ve Uzman-Öğrenci İlişkisinin Dinamikleri 

SİNEM ER KİMDİR?

E-RYT 500, ID No: 147459

Yoga ile 2005 yılında tanıştım ve 2009 yılında sevgili Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladım. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çokworkshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerimi yaptım. O günden beri Cyndi Lee ve pek çok değerli hoca ileçalışmaya devam etmekteyim.Farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış dersleri veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemineinanıyorum ve bundan yola çıkarak derslerimi yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden öğrencinin kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alanaçmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.2013 yılından beri 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi ve İleri Seviye Hocalık Eğitimi veriyor ve ayrıca Türkiye’de değişik stüdyolarda çeşitli temalarda workshoplar düzenliyorum.

www.sinemeryoga.com

RANA ORTAN KİMDİR?

Yoga Alliance E-RYT 500, ID No : 198322

Rana Ortan Yoga School, RYS 200, ID: 218020

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uzun yıllar hukuk bürolarında ve kurumsal şirketlerde hukukçu danışman olarak çalıştığımbir dönemde yoga ile yollarım kesişti. Girdiğim dersler ve aldığım eğitimler beni yoga alanında uzmanlaşmaya ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya götürdü.Yoga uygulamam sayesinde fiziksel bedenimde daha güçlü ve esnek olmanın yanısıra duygusal alanda kendi merkezimde daha rahat kalabilmeyi öğrendim. Kendimle olanbağım geliştikçe empati kurma potansiyelim ve diğer varlıklarla olan bağım kuvvetlendi. Dolayısıyla Yoga'nın sadece matın üstünde değil matın dışında da süregelen biruygulama olduğunu keşfettim. 200 saatlik temel yoga hocalık eğitimlerimi Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile tamamladım. Sonrasında 300 saatlik ileri seviye hocalık eğitimlerimi Chris Chavez&Carlos Pomedave OM Yoga tarzı Vinyasa ekolünün kurucusu Cyndi Lee ile yaptım. Yoga’nın sağlık alanındaki şifalandırıcı etkisine yakından şahit olunca Banu Çadırcı ile 150 Saat Yoga Terapive Yoga Anatomisi Eğitimini tamamladım. Yoga yolculuğumda rehberlik eden tüm hocalarıma bana kattıkları için minnettarım. Yoga yolculuğumda bilgi ve tecrübemi arttırmakiçin eğitimlerime Cyndi Lee ve Jason Crandell ile devam ediyorum. Tüm hocalarıma bana kattıkları için minnettarım.Yoga yolculuğumda umarım yollarımız kesişir ve güzel paylaşımlar hayatlarımızı renklendirir.

www.ranaortanyoga.com

Ücretler

Kapora

-Yerinizi kesinleştirmek için kapora ücretinin tamamını yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

NAKİT : 700 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 800 TL
Modül 2

-Yerinizi kesinleştirmek için kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

-Kapora ücreti 400 TL'dir.

NAKİT : 900 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 1062 TL
Erken Ödeme ( Modül 1 & 2)

-15 Aralık 2018'den önceki ödemeler için geçerlidir.

NAKİT : 2300 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 2700 TL
Normal Ödeme (Modül 1 & 2)

-15 Aralık 2018'den sonraki ödemeler için geçerlidir.

NAKİT : 2500 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 2950 TL
Taksitli Ödeme (Modül 1 & 2)

-Nakit ve ya kredi kartına 3 taksit seçeneği mevcuttur.

NAKİT : 2750 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 3200 TL
Normal Ödeme (Modül 1)

-Tek sefer ödemeler için geçerlidir.

NAKİT : 1800 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 2160 TL
Erken Ödeme (Modül 1)

-15 Aralık 2018'den önceki ödemeler için geçerlidir.

-Bu tarihten evvel kapora ücretini yatıranlar, erken ödemeden yararlanabilirler.

-Programın ilk günü kalan ücretin tamamı ödenmek durumundadır.

NAKİT : 1700 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 2040 TL
Taksitli Ödeme (Modül 1)

-Nakit veya kredi kartına 2 taksit seçeneği mevcuttur.

NAKİT : 1900 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 2280 TL
E-Mail listemize katılın