Anasayfa > Yoga Uzmanlaşma Programları > Rana Ortan & Sinem Er ile Yoga Felsefesi & Pranayama

GÜN 1 PRANAYAMA:

  • NEFES ANATOMİSİ (Fiziksel): Nefes alıp verme nasıl gerçekleşir? Nefesin gerçekleşmesini sağlayan ana ve aksesuar kaslar hangileridir? Bu kasları oksijen alımını artırmak için nasıl esnetir ve güçlendiririz?
  • NEFES ANATOMİSİ (Enerjetik): Bandha uygulamasının pranayama üzerindeki etkileri nelerdir? Niye önemlidir? Prananın kalitesi nefesle nasıl bir ilişki içindedir? Prananın bedendeki hareketi vayular ve nadiler aracılığıyla nasıl gerçekleşir? Enerji beden kılıfları (koshalar) bağlamında pranayamaya bakış. 
  • NEFES TEKNİKLERİ: Çeşitli nefes gözlem ve nefes manipülasyon teknikleri nasıl öğretilir ve yardımcı malzemeler nasıl kullanılır? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi seviye öğrenciye hangi teknikler uygundur?
  • MANTRA VE MEDİTASYON: Nefesi sese çevirmenin daha derin bir bağlantı haline geçmekle ilişkisi nedir? Nefes çalışması meditasyon uygulamasına nasıl yardımcı olur?

GÜN 2 YOGA FELSEFESİ:

  • YOGA TARİHİ: Yoga tarihine genel bir bakış yapacağımız bu bölümde, yoganın ve felsefesininh evrimleşme sürecini inceleyeceğiz.
  • YOGA SUTRA: Neredeyse 2000 sene önce yazılmış ve tüm zamanların en aydınlatıcı spiritüel yazıtlarından biri olan, Patancali Yoga Sutra bizlere bilincin doğasını açıklar ve özgürleşmenin yol haritasını verir. 195 kompakt sutrada insanın içinde bulunduğu ikilemin tam kalbine dokunmayı başarır. Patancali bildiğimiz şeyleri nasıl bildiğimizi ve neden ıstırap çektiğimizi analiz eder ve sonra da olanı olduğu gibi görebilmemiz ve ıstıraptan özgürleşmemiz için meditatif bir program sunar. 

Yoga hocaları olarak bu programı fiziksele nasıl dönüştürebilir ve derslerimize entegre edebiliriz?

  • BHAGAVAD GİTA: Bhagavad Gita, Tanrının Şarkısı, nesilden nesile ve kültürden kültüre geçen, kitlelere ilham kaynağı olan felsefe ve teoloji eseridir. Khrisna, her bir bölümde neden her birimizin kendi hayatı ile meşgul olması gerektiğini, yoganın amacına ulaşmak için çalışmanın önemini anlatır. Özellikle bağımlılık geliştirme eğilimi neticesinde karşılaşılan zorluklar Bhagavad Gita’nın özüdür. Yoganın temel öğretilerinin bunun etrafında döndüğünden bahseder ve dört yolu dile getirir. Bhagavad Gita bağımlılık geliştirmeme yolunda bize nasıl destek olur? Gita’nın öğretisi hayatımızı ve derslerimizi nasıl besleyebilir?

SİNEM ER KİMDİR?

E-RYT 500, ID No: 147459

Yoga ile 2005 yılında tanıştım ve 2009 yılında sevgili Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladım. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çokworkshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerimi yaptım. O günden beri Cyndi Lee ve pek çok değerli hoca ileçalışmaya devam etmekteyim.Farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış dersleri veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemineinanıyorum ve bundan yola çıkarak derslerimi yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden öğrencinin kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alanaçmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.2013 yılından beri 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi ve İleri Seviye Hocalık Eğitimi veriyor ve ayrıca Türkiye’de değişik stüdyolarda çeşitli temalarda workshoplar düzenliyorum.

www.sinemeryoga.com

RANA ORTAN KİMDİR?

Yoga Alliance E-RYT 500, ID No : 198322

Rana Ortan Yoga School, RYS 200, ID: 218020

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uzun yıllar hukuk bürolarında ve kurumsal şirketlerde hukukçu danışman olarak çalıştığımbir dönemde yoga ile yollarım kesişti. Girdiğim dersler ve aldığım eğitimler beni yoga alanında uzmanlaşmaya ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya götürdü.Yoga uygulamam sayesinde fiziksel bedenimde daha güçlü ve esnek olmanın yanısıra duygusal alanda kendi merkezimde daha rahat kalabilmeyi öğrendim. Kendimle olanbağım geliştikçe empati kurma potansiyelim ve diğer varlıklarla olan bağım kuvvetlendi. Dolayısıyla Yoga'nın sadece matın üstünde değil matın dışında da süregelen biruygulama olduğunu keşfettim. 200 saatlik temel yoga hocalık eğitimlerimi Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile tamamladım. Sonrasında 300 saatlik ileri seviye hocalık eğitimlerimi Chris Chavez&Carlos Pomedave OM Yoga tarzı Vinyasa ekolünün kurucusu Cyndi Lee ile yaptım. Yoga’nın sağlık alanındaki şifalandırıcı etkisine yakından şahit olunca Banu Çadırcı ile 150 Saat Yoga Terapive Yoga Anatomisi Eğitimini tamamladım. Yoga yolculuğumda rehberlik eden tüm hocalarıma bana kattıkları için minnettarım. Yoga yolculuğumda bilgi ve tecrübemi arttırmakiçin eğitimlerime Cyndi Lee ve Jason Crandell ile devam ediyorum. Tüm hocalarıma bana kattıkları için minnettarım.Yoga yolculuğumda umarım yollarımız kesişir ve güzel paylaşımlar hayatlarımızı renklendirir.

www.ranaortanyoga.com

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Yerinizi kesinleştirmek için kapora ücretinin tamamını yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 700 TL
ÜCRET : 700 TL
Normal Ödeme

-31 Ocak 2019 tarihinden sonraki ödemeler için geçerlidir.

-Yerinizi kesinleştirmek için belirtilen kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

ÜCRET : 1475 TL
ÜCRET : 1475 TL
Erken Ödeme

-31 Ocak 2019 tarihine kadar geçerlidir.

-Bu tarihten evvel erken ödemeden faydalanabilmek için belirtilen kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.

ÜCRET : 1300 TL
ÜCRET : 1300 TL
İndirimli 3 Aylık Sınırsız Yoga Paketi

-3 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

ÜCRET : 600 TL
ÜCRET : 600 TL
İndirimli 6 Ay Sınırsız Yoga Paketi

-6 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

ÜCRET : 1000 TL
ÜCRET : 1000 TL
E-Mail listemize katılın