Anasayfa > Etkinlikler > Damla Çeliktaban ile Kurtlarla Koşan Kadınlar 'Masal Çemberleri'

Masal Çemberlerinin İçeriği 

Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabı iç ve dış doğasından ayrı düşmüş insanının tekrar Öz'üne kavuşması için yazılmış bir harita... Kitap masallar eşliğinde içe bakmayı, baktığımızı görmeyi, gördüğümüzü kabul etmeyi ve bunlara göre davranabilmeyi işaret ediyor... 

Masal Çemberleri, kitabı merak edenlere, okumak isteyip bir türlü okuyamayanlara, okuyup-okuyan diğer canlarla derinleşmeyi isteyenlere, okuyup hayat yolunda kendine yön edinmiş olanlara açık bir alan... Metaforik bir dille yazıldığı için her eline alanın kolaylıkla okuyamadığı bu kitabın dünyasına girmek için kolaylık sağlayan bir nokta. 

Çemberlerde ne yapıyoruz?

Her çemberde bir masalı ele alıyoruz. Katılımcıların iştirakiyle birlikte her seferinde kendini yeniden doğuran ve bir öncekine benzemeyen bir alan açılıyor. Minik ritüellerle, Damla Çeliktaban'ın Estes'ten öğrendiği teknikleri kullanarak masalın izinden gittiği bir alan. Damla, bu alanı, "Şimdiye kadar 200 civarı kadınla kurduğu bu çemberler ile bacılarla birlikte büyümeyi, öğrenmeyi, ilerlemeyi çok seviyorum." diye ifade ediyor. 

Konu her ne kadar hep "Kadınlar" ekseninde dönse de, kitabın ve çemberlerin erkek katılımcılara da açık olduğunu belirtmek isteriz. 

 

Damla Çeliktaban Kimdir?

Uzun yıllar gazeteci olarak çalıştı. Şimdilerde HTHayat.com'un direktörü olarak mesleğine devam ediyor. 

Annelik serüveni ile beraber yazı ve araştırma konuları ise hamilelikten başlayarak git gide bir insanın oluşum sürecine kaymaya başladı. Çok okudu, çok yazdı, çok hocalar peşinde gezdi; genel olarak kendi yaralarını şifalandırmaya, kendinden başlayarak insan denen varlığın sırrını anlamaya çalıştı.

Gazeteciliğin yanı sıra Doulalık, Ebeveyn Koçluğu, Temel Yoga Uzmanlık, Homeopati eğitimleri aldı.

2018 yılında Colorado'da Clarissa P. Estes ile çalışma olanağı yakaladıktan sonra ondan aldığı ışık ve ilhamla kadın çemberleri kurmaya ve çağrıyı duyanlar ile birlikte masallar eşliğinde ruhsal çalışmalar yapmaya başladı. 

Estes'in yanı sıra Gabor Mate, Stephen Jenkinson, İna May Gaskin, Michel Odent, Julia Cameron, Sandra İngerman gibi bilge büyüklerin izini takip etmekten keyif alıyor. 

Yoga ve meditasyonla samimi bir ilişki halinde yaşamaya gayret ediyor. Arıyor, okuyor, konuşuyor, dinliyor, merak ediyor... Son zamanlarda müzik yapmaya da çalışıyor... Hem fiziki hem psikolojik ormanlara gitmeyi, bunları onun gibi arayan diğerleriyle paylaşmayı pek seviyor.

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Yerinizi kesinleştirmek için kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 60 TL
Atölye Ücreti

 

 

ÜCRET : 120 TL
E-Mail listemize katılın