Yoga Stilleri ve Seviyeleri

Yoga I

Yoga I

Başlangıç Seviyesi

Yoganın ABC'sini öğrendiğiniz bu seanslar, nefes, hiza, hareket ve poz gibi temel bilgileri kapsar. Temel seanslarda hangi yoga türüne ihtiyaç duyduğunuz ortaya çıkar, sizi ve bedeninizi tanımaya başlayan hocanız pozlarla ve yogayla ilgili sorularınızı cevaplar.

Yoga I-II

Orta Seviye

Başlangıç derslerine en az 3 ay süre ile devam etmiş katılımcıların artık, orta seviye derslerden önce yavaş yavaş katılmaya başladığı bu geçiş dersileri ile, yoga pratikleri derinleşmeye ve ayrıntılanmaya başlar. Bu sınıflarda yoga pozları ile olan ilişkimiz güçlenir, bilgimiz artar; seanslarda zihin ve beden bağlantımızı dengeleyen daha hareketli akışlar ve seriler yapılır. 

Yoga I-II
Yoga II

Yoga II

İleri Seviye

Bu üst seviyeye katılacak öğrencilerden yoga deneyimi ve bilgisi aranır. Pozlar, nefes ve hiza gibi kavramlar baştan anlatılmaz, yoga serilerinde güvenli ve rahat akmanız beklenir. Power Vinyasa, Ashtanga gibi güç, esneklik ve poz bilgisi gerektiren seanslar Yoga Temel 2 dersleridir. 

Vinyasa Yoga

Başlangıç Seviyesi

Vinyasa, akıcı ve eğlenceli bir hareket serisinin nefes ile koordineli bir biçimde uygulanmasıdır. Vinyasa akışı kişinin kendi bedenine özgü hiza prensiplerine odaklı ve bedende nefesin rahat hareketini destekleyecek bir yönlendirme ile sanki dans eder gibi akan yoga pozlarından oluşur.

Vinyasa Yoga
Vinyasa Yoga I-II

Vinyasa Yoga I-II

Orta Seviye

Vinyasa/Yoga 1 seanslarına 3 ay düzenli devam edenlerin artık yavaş yavaş katılabilecekleri, orta seviye bir pratiğe bedeni hazırlayan seanslardır. Vinyasa yoga pozları arasında zarafetle ve sürekli akma hali zihni ana davet eder, eklemleri zorlamadan açar ve tüm bedeni çalıştırır. Nefes, hareket ve zihnin bütünlüğünü vurgular. Kasları güçlendirir. 

Vinyasa Yoga II

Orta Seviye

Yoga/Vinyasa 1 ve Yoga/Vinyasa 1-2 seanslarına 6 ay boyunca düzenli olarak katılan katılımcıların, artık pratiklerini biraz daha geliştirmek ve derinleştirmek için katılabilecekleri, orta seviye sınıflardır.

Vinyasa Yoga II
Vinyasa Yoga II- ENG

Vinyasa Yoga II- ENG

Intermediate Level

Intermediate level classes are for students who have been attending Yoga/Vinyasa 1 and Yoga/Vinyasa 1-2 sessions regularly for about 6 months and are looking to improve and deepen their practices.

Ashtanga

Orta Seviye

Ashtanga Yoga, Sri K. Pattabi Jois (1915-2009) tarafından modern dünyaya aktarılan bir yoga sistemidir. Bu Yoga metodu, nefesin ilerleyici bir dizi postürle senkronize edilmesinden, yoğun bir vücut ısısı ve bol terleme üreten, kasları ve organları arındıran ve bedende detoks etkisi yaratan bir süreçtir.

Ashtanga
Pranayama / Nefes Çalışmaları

Pranayama / Nefes Çalışmaları

Başlangıç Seviyesi

"Prana", hayat enerjisi anlamına gelir ve her yerde vardır. "Ayama" ise uzatmak anlamına gelir. Patanjali’nin 8 basamaklı Ashtanga Yoga’sının basamaklarından biri pranayamadır.

Yin Yoga & Nefes Çalışmaları

Her Seviye

Yin Yoga: Genelde yerde ve pasif kaslar ile yapılan yumuşak bir çalışmadır. Her yoga pozu yaklaşık 3 ila 5 dakika arasında tutulur. Özellikle kalça, uyluk, leğen kemiği ve alt omurga bölgelerindeki bağ dokusuna odaklanmaktadır.

Nefes Çalışmaları:"Prana", hayat enerjisi anlamına gelir ve her yerde vardır. "Ayama" ise uzatmak anlamına gelir. Patanjali’nin 8 basamaklı Ashtanga Yoga’sının basamaklarından biri pranayamadır.
Bilinçli bir şekilde yapılan nefes uygulamaları kişiyi içsel alanına yönelterek, meditatif bir hale davet eder ve beden enerji düzeyinde ciddi bir etkide bulunur.

Yin Yoga & Nefes Çalışmaları
Kundalini Yoga & Meditasyon (Rezervasyon Gereklidir.)

Kundalini Yoga & Meditasyon (Rezervasyon Gereklidir.)

Her Seviye

KUNDALİNİ YOGA VE MEDİTASYON NEDİR? 

Kundalini Yoga; Zihin, beden ve ruh arasındaki ilişkiyi sağlayıp hizalayan en hızlı teknolojidir. Anlamı “Farkındalık” tır ve herkesin içinde olan atıl durumdaki Kundalini enerjisi uyanır.

Bize değişme gücü verir ve hayatımızda farklılık yaratır. Kundalini’yi güçlü kılan; çok basit ve hızlı etki göstermesidir. 

Kundalini Yoga; hareket (asana), meditasyon, nefes (Pranayama) ve mantra bileşiminden oluşur.

Duygusal dengeniz, zihinsel netliğiniz, stresten arınmanız ve kişisel değişiminiz için çok güçlü bir sistemdir.

Mantra söylemek kesinlikle dini bir olgu değildir. Birçok mantra Sanskrit veya Gurmukhi denilen eski zaman dilinde söylenir. Mantra söylerken ağzın aldığı şekil, dilin yeri, sözcüklerin söylenişi; ağzın içindeki 84 baskı noktasını uyarır, dolayısıyla beyin enerjisi yükselir, meditasyona hazır hale gelinir.

“Prana” Sanskrit dilinde Nefes demektir. “Yama” ise Kontrol anlamına gelir. “Pranayama” = Nefes Kontrolü. Yaşamın kaynağı olarak nefesi kontrol etmeyi öğrenmekle, kendimizi kontrol etmeyi öğreniriz. Nefes Kontrolü (Pranayama); hareketleri yaparken kullanılmasının yanı sıra meditasyona hazırlama ve meditasyon sırasında da kullanılır.

Her katıldığınız ders; bedeninizi güçlendirmenin yanı sıra, duygusal ve ruhsal değişiminize de katkıda bulunur.

Yazılı kaynak olarak 8000 tane farklı kriya ve 10.000’in üzerinde meditasyon vardır.

 

Mat Pilates

Her Seviye

Mat Pilates, matın üzerinde, kendi vücut ağırlığımızla yaptığımız ve bölge bölge kasları çalıştırarak, ayakta ve yerde yapılan seri hareketler bütünüdür. Mat pilates ile, kas dokusunu güçlendirirken aynı zamanda vücut dayanıklılığını, kemik yoğunluğunu ve eklemlerin hareket kabiliyetini de artırır.

Mat Pilates
Hatha Yoga I

Hatha Yoga I

Başlangıç Seviyesi- İngilizce

Yoganın ABC'sini öğrendiğiniz bu dersler, nefes, hiza, hareket ve poz gibi temel bilgileri kapsar. Temel derslerde hangi yoga türüne ihtiyaç duyduğunuz ortaya çıkar, sizi ve bedeninizi tanımaya başlayan hocanız pozlarla ve yogayla ilgili sorularınızı cevaplar.

Hatha Yoga II

İleri Seviye

Bu üst seviyeye katılacak öğrencilerden yoga deneyimi ve bilgisi aranır. Pozlar, nefes ve hiza gibi kavramlar baştan anlatılmaz, yoga serilerinde güvenli ve rahat akmanız beklenir. Power Vinyasa, Ashtanga gibi güç, esneklik ve yoga poz bilgisi gerektiren dersler Temel 2 dersleridir. 

Hatha Yoga II
Yoga Terapi

Yoga Terapi

Her Seviye

Yoga terapi, zihinsel ve fiziksel sağlığı iyileştirmek için yoga duruşları, nefes egzersizleri, meditasyon ve özelleştirilmiş hareketleri kullanan bir terapi türüdür. Yoga terapisinin bütünsel odak noktası zihin, beden ve ruhun bütünleşmesini teşvik etmektir. Modern yoga terapi, hem fizik tedavi hem de psikoterapiden unsurlar içeren çok çeşitli terapötik modaliteleri kapsar. 

Yin & Yang Yoga

Her Seviye

Yin ve Hatha Yoga pozlarından oluşan bu derste, sinir sistemi ve bağ dokular rahatlarken, kas, kemik ve eklem sistemi de güçlenir. Dersler bazen Yin Yoga pozlarıyla başlar ve Yang pozlar ile biter. Bazen de aktif ve Yang pozlar ile başlar, Yin serilemeler ile son bulur.

Yin & Yang Yoga
AcroYoga'ya Giriş

AcroYoga'ya Giriş

Başlangıç Seviyesi

Acro yoga 2004 yılında eğlence ve kuvvet arttırmak için Jason Nemer ile Jenny Sauer-Klein tarafından yaratılmıştır. Yunanca “kaldırılmış, yüksekte” anlamına gelen “acro” ile sanskritçede “katılmak, birleşmek” anlamına gelen kelimelerinden oluşmuştur. Çift olarak uygulanan, eğlenceli bir stildir.

Yin Yoga

Her Seviye

Yin Yoga, genelde yerde ve pasif kaslar ile yapılan yumuşak bir çalışmadır. Her yoga pozu yaklaşık 3 ila 5 dakika arasında tutulur. Özellikle kalça, uyluk, leğen kemiği ve alt omurga bölgelerindeki bağ dokusuna odaklanmaktadır.

Yin Yoga
AcroYoga Jam

AcroYoga Jam

Başlangıç Seviyesi

Acro yoga 2004 yılında eğlence ve kuvvet arttırmak için Jason Nemer ile Jenny Sauer-Klein tarafından yaratılmıştır. Yunanca “kaldırılmış, yüksekte” anlamına gelen “acro” ile sanskritçede “katılmak, birleşmek” anlamına gelen kelimelerinden oluşmuştur. Çift olarak uygulanan, eğlenceli bir stildir.

Restoratif Yoga

Her Seviye

Yoğun olarak gevşeme çalışması içeren, rahatlatıcı ve meditatif bir yoga türüdür. Diğer aktif yoga uygulamalarına da destek olur. Bu yoga türünde birçok yoga malzemesi kullanılır: bloklar, battaniyeler, kemerler, minderler ve göz yastıkları ile sertleşen beden nazikçe açılır, esner ve stresten aşırı uyarılan sinir sistemi dinlendirilir.

Restoratif Yoga
Hamile Yogası / PreNatal Yoga

Hamile Yogası / PreNatal Yoga

Başlangıç Seviyesi

Hamile yogası, hamileliğin 3 trimesteri (3’er aylık dönemler) için ayrı ayrı hazırlanmış programlar şeklinde uygulanır. Düzenli yoga yaparak daha rahat bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz.Temel yoga duruşları ve nefes çalışmaları sayesinde bulantı, bel ağrısı, kramp gibi şikayetlerinizde azalma olur. Meditasyonun kanıtlanmış etkisi ile mental çalkantılarınız hafifler. Hamilelik yogası daha kolay bir doğum için bedeni hazırlar, doğum yolculuğunuzda kendiniz ve bebeğiniz ile iletişimde kalmanızı sağlar.

Meditasyon & Mindfulness

Başlangıç Seviyesi

Niyet ya da hedef içermeyen, herhangi bir hale ulaşmaya çalışmayan, meditasyonun en yalın ve bir o kadar da faydalı bir tarzı olan Farkındalık (Mindfulness) Meditasyonu dersleridir. Farkındalık meditasyonu, herhangi bir şeye odaklanmadan, olan her ne ise onu yargısız şekilde izleme uygulamasıdır. 

Meditasyon & Mindfulness
Çocuk Yogası / Kids Yoga

Çocuk Yogası / Kids Yoga

Başlangıç Seviyesi

Çocuklar, 4 yaşından itibaren yoga yapmaya başlayabilirler. Seanslar hem yoga bilgisi hem de eğlenceli oyunlar içermektedir.

Üniversiteli Yoga

Başlangıç Seviyesi

Yoganın ABC'sini öğrendiğiniz bu seanslar, nefes, hiza, hareket ve poz gibi temel bilgileri kapsar. Üniversiteli öğrencilerine özel programda yer alan 'Üniversiteli Yoga' seanslarına katılım gösterebilirsiniz. Paketten yararlanabilmek için ilk ziyaretinizde öğrenci kartınız ile stüdyoya gelmeniz gerekmektedir. Paketin içindeki 3 seans hakkınız 1 ay içinde kullanılmalıdır. 1 ay içerisinde kullanılmayan haklar kaybedilecektir. Ücretin geri iadesi yoktur.

Üniversiteli Yoga
E-Mail listemize katılın