Anasayfa > Ayurveda Uzmanlaşma Programları > Dr.Sangeeta Sahi ile Ayurveda ve Yaşam Sanatı Programı

Programın İçeriği
Bu programın öncelikli amacı, ayurvedanın temel holistik prensiplerini tanıtmak, öğretmek ve ilk başta katılımcıların kendi sağlıklarını ve yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik temel kurallarını sunmaktır. Bunlar; diyet, günlük rutinler, beslenme, nefes çalışmaları, masajlar gibi temel tedavi yöntemlerini kapsamaktadır. 
5 modülden oluşacak bu programın ilk 4 modülü Hintli Dr. Sangeeta Sahi tarafından verilecektir. 
Son ayurvedik beden terapi modülü ise Githa tarafından uygulamalı olarak gösterilecek ve öğretilecektir. 

Kimler Katılabilir? 
Eğitime; kariyerine bütünsel şifa alanında devam etmek isteyenlerin yanı sıra, yoga eğitmenleri, yoga pratiği olanlar, masaj ve beden terapistleri, beslenme uzmanları, kendinin ya da ailesinin sağlığıyla yakından ilgili olan ve ayurvedik öğretileri uygulamak isteyen herkes katılabilir.

Programın Amacı:
Londra, Delhi ve İstanbul şehirleri arasında yaşayan ve çalışmalarına uluslararası alanda devam eden Dr. Sangeeta Sahi, bu eğitimde hastalıkları enerji tıbbı bakış açısıyla ele alıp neo-ayurvedik bir programla öğrencilerine sunacaktır.

Bu programı bitirenler, ayurvedanın temel prensiplerini yoga, beslenme, masaj ve beden terapi gibi alanlarla birleştirebilecekler, kullanabilecekler; beden tiplerine uygun temel diyet ve sağlık uygulamalarını kendileri ve danışanlarıyla paylaşabileceklerdir. 

Ayrıca bu 5 modül temel seviye eğitimini tamamlayanlar ve ayurveda alanında ilerlemek isteyen katılımcılar, Dr. Sangeeta Sahi ile Githa Yoga’da daha sonraki tarihlerde açılacak “İleri Seviye Ayurveda ve Yaşam Sanatı Uzmanlık Programı’na” devam edebileceklerdir.

Modüllerin Detayları: 

1. Modül (Ocak); ayurvedanın temelleri, felsefesi ve holistik prensipleri, tarihi gelişimi, ayurvedanın bölümleri, 5 element kuralı, beden tiplerinin tanımları ve detaylı incelenmesi 
2. Modül (Şubat); ayurvedik anatomi ve fizyoloji, bedenin temel yapıları, fiziksel dokular, sindirim ateşi, atıklar, toksik yük vb.
3. Modül (Mart); enerji tıbbı, hastalıkların nedenleri ve dengesizlikler, ayurvedik anatomi ve fizyoloji, kanallar, enerji noktaları, marma terapi
4. Modül (Nisan); ayurvedik anatomi ve ayurvedik terapiler, beslenme, ayuryoga, nefes (pranayama) ve meditasyon, enerji tıbbı uygulamaları
5. Modül (Mayıs); kendine ve başkasına abhyanga masajı uygulama, Hint yüz, boyun ve baş masajı uygulama çalışmaları ve ayurvedik yağların hazırlanma ve uygulanma prensipleri 

Program İngilizce olacak ve Türkçe tercüme yapılacaktır.

Programı başarıyla tamamlayanlar Githa Yoga onaylı katılım sertifikasını almaya hak kazanacaklardır. 
Programa katılacak olanların, her eğitim günü sonunda verilen ödevleri yapmaları ve kendilerine verilen kaynakları okumaları istenmektedir. 

Bu programın 100 saati Githa Yoga Şifalı 300 Saat İleri Seviye (RYS) Programı'na sayılır.

Program maksimum 30 kişi ile sınırlandırılacaktır.


Dr. Sangeeta Sahi kimdir?
Dr Sangeeta Sahi, Tıp Eğitimini England Christian Medical College & Hospital’da tamamladı. Bütünsel tıp çalışmalarını ayurveda ile birleştirerek bedensel ve zihinsel sağlığı, holistik bir bakış açısıyla ele almaktadır. Stres, obezite, depresyon ve kanser alanlarında çalışmalarda bulunmaktadır. Doğu ve Batı Tıplarını sentezleyerek aromaterapi, homeopati, ayurveda gibi farklı yaklaşımları da kullanarak bireysel çalışmalar, grup çalışmaları ve eğitimler vermektedir. 

Dr. Sangeeta hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Yerinizi kesinleştirmek için 15 Aralık 2018'e kadar kapora ücretinin tamamını yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

NAKİT : 700 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 800 TL
Erken Ödeme

-15 Kasım 2018'den önceki ödemeler için geçerlidir.

NAKİT : 4450 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 5250 TL
Normal Ödeme

-15 Kasım 2018'den sonraki ödemeler için geçerlidir.

NAKİT : 4700 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 5540 TL
Taksitli Ödeme

-Nakit veya kredi kartına 6 Taksit seçeneği mevcuttur.

NAKİT : 4950 TL
KREDİ KARTI - EFT/HAVALE : 5800 TL

Diğerleri

E-Mail listemize katılın