Anasayfa > Esra Yazıcı ile Thai Masaj Programı

Yeni sezonda Esra Yazıcı ile Thai masajı programı Githa Yoga’da sizlerle olacak.

Beden ve şifa konusuna ilgiliyseniz, kendiniz ve çevreniz için masaj terapisine ihtiyaç duruyorsanız, Yoga ve/veya Pilates eğitmenliği yapıyorsanız, masaj terapisti ya da sporcuysanız bu eğitim tam size göre.

Geleneksel Thai Masaj teknikleriyle birlikte modern masaj tekniklerini de içinde barındıran bu eğitim size hem Thai Masajının tüm inceliklerini öğretirken hem de terapistin masaj yaparken nasıl konumlanacağı, enerji ve nefesin nasıl kullanılacağı gibi önemli detayları da içinde barındırıyor.

Program:

  • Ön vücut (Sırtüstü) pozisyonunda Ayak, bacak ve bel bölgelerine baskı ve manipülasyonları içeriyor. (Biraz da kol ve omuz.)
  • Yan vücut; sırt, omuz, boyun
  • Yüzüstü (arka beden)
  • Baş-yüz masajı / oturma pozisyonları, omuz, boyun.

olmak üzere toplam 4 haftasonu içinde tamamlanacaktır.

Bu programa katılarak 17 senedir yoğun bir şekilde Thai masaj yapan, öğrenen ve öğreten tecrübeli bir hocayla çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Geleneksel Thai masaj tekniklerinin yanı sıra, geçmişten bugüne çağdaş hocalarla sürekli gelişen yeni Thai Masaj teknikleri de (osteothai gibi) eğitimin içersinde harmanlamakta; değişik sorunlar karşısında fayda sağlayacak değişik yaklaşımlar sunulmaktadır. Aynı zamanda hocamız 6 senedir üzerinde çalıştığı Medikal Çigong eğitimlerinin ışığında, en az masaj tekniği kadar önemli olan, terapistin masaj yaparken kendini nasıl pozisyonlayacağı, enerji ve nefesini nasıl kullanacağı konularında da öğrencilere yol gösterecektir.

BİLGİ NOTU

Katılımcılar, dersin başında o günkü dersi seyredip notlarını aldıktan sonra, aynı dersi hoca gözetiminde birbirleri üzerinde uygulamak suretiyle tekrar edeceklerdir. Yani ders boyunca herkes masaj yapacak ve herkese masaj yapılacaktır. Kursun sonunda elinizde öğrendiklerinizle ilgili görsel döküman da olacaktır. Dersler üzerinize giydiğiniz rahat kıyafetlerinizle yapılır. Diğer her türlü döküman ve malzemeler tarafımızca temin edilecektir. 

4 modülün dördünü de tamamlayan herkese "Katılım Belgesi"nin verileceği bu eğitime:

  • Masaj terapisi yapan profesyoneller
  • Fizyoterapistler
  • Pilates ve Yoga eğitmenleri
  • Dans ve sporla uğraşanlar
  • Beden ve şifa konularına meraklı amatörler
  • Kendisi ve yakınları için bu bilgiyi öğrenip kullanmak isteyen herkes katılabilir.

 

ESRA YAZICI KİMDİR?

2002 senesinden bu yana Thai masaj  terapisti. 2004 senesinden bu yana Thai masaj eğitimleri veriyor. 2012 senesinde Thai Qi Holistics, Chiang Mai bünyesinde başladığı Medikal Qigong hocalık eğitimleri halen devam etmekte ve İstanbul ve diğer şehirlerde grup halinde yada özel olarak öğrencileriyle çalışmaktadır. Seneler içersinde  Thai masaj ve Chi Gong ile ilgili olarak 3’er aylik eğitimler için 8 kez Thailand’da,  bir kez İsviçre’de;  Acupuncture ve Chinese medikal masajı (Tuina) eğitimi almak üzere de 6 ay Shanghai’da bulundu.

THAI MASAJ; Seneler içinde birçok hocayla çalıştı fakat asıl olarak, Chiang Mai, Tayland’da küçük bir köyde yaşayan ve tanınmış bir usta olan Pichest Boonthumme’nin  düzenli öğrencisidir. Son olarak  2012 yılında “Thai Massage Vacanza” tarafından İsviçre Alp’lerinde düzenlenen bir Thai Masaj kursuna katıldı.Genç nesil hocalar arasında iyi bir isim yapmış olan, International Society of Thai Yoga Massage (Sunshine Network) hocalarından Khirisnataki ‘nin verdiği 90 saatlik kursu da tamamlayarak “Thai Yoga Massage” sertifikasını aldı.

CHI GONG / CHI MASAJ; 2012 senesinden beri; Chiang Mai, Thailand’da bulunan  “Thai Qi Holistics” adlı Chi Gong kliniğinin kurucusu olan Çin Tıbbı doktoru ve Chi Gong Master’ı  Ajarn Toh’un düzenli öğrencisidir. Bu klinikte Chi Gong ve Chi Masaj eğitimlerine düzenli olarak devam etmekte, Bali’de her sene gerçekleşen yoğun kamp programlarına katılmaktadır. 2014 senesi itibariyle hocasının  onayıyla kendi eğitimlerini vermeye başlamıştır.

 

ÇALIŞTIĞI YERLER 

2002 yılında Planet Health Club, Kuruçeşme;

2003-2004 yıllarında Çırağan Health Club, Çırağan;

2004-2007  yıllarında Motus Wellness Club, Nişantaşı

2007-2008 yıllarında Lotos Spa, Shanghai

2010-2015   Serotonin, Çiftehavuzlar

bünyelerinde full-time ya da part-time terapist olarak çalıştı. 2017 senesinden beri tüm ders ve terapilerine kendi merkezi olan “Galata Çigong Atölyesi” nde devam etmektedir.

2004-2005 Bilgi Üniversitesi – Bilgi Eğitim, Dolapdere bünyesinde Thai masaj eğitmeni olarak çalıştı. Bu tarihlerden günümüze kadar çeşitli  bünyelerde düzenli olarak Thai  masaj kursları düzenlemektedir.

2007-2008 seneleri içinde 6 ay Shanghai’da kaldı, Shanghai University of Traditional Chinese Medicine bünyesindeki eğitimin ardından akupunktur, moxibustion ve Çin medikal Masajı (Tuina)  konularında sertifikalar aldı.

 

Sertifikalar

2012: Certificate for  90 hour Thai yoga massage from Internatioinal Society of Thai  Yoga Massage (Sunshine Network) , Kiental Switzerland              

2007: Certificate for Acupuncture and Moxibustion from Shanghai University of Traditional Chinese Medicine.

2007: Certificate for Chinese massage Tuina from the International Educational Centre of Traditional Chinese Medicine, Shanghai University of Traditional Chinese Medicine.

2003-2008: 5 sene içersinde 4 kez 3’er aylık periodlarda Thai masaj masterı Pichest     Boonthumme’ın öğrencisi oldu ve her fırsatta olmaya devam ediyor.

2002: Diploma in Nuad Bo-Rarn Thai Massage from ITM, Chang Mai Thailand

2002: Diploma in Teacher Training Nuad-Bo-Rarn Thai Massage, Chang Mai Thailand

2002: Diploma in Sen – Therapy Nuad Bo-Rarn Thai Massage ITM (International Training Massage), Chang Mai Thailand

2002: Certificate of Foot Reflexology from Traditional Health Centre, Chang Mai Thailand

PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Programda yerinizi kesinleştirmek için yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 500 TL
ÜCRET : 600 TL
Erken Ödeme

-15 Kasım 2019'e kadar geçerlidir.

-Bu tarihten evel erken ödemeden faydalanabilmek için belirtilen kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.

ÜCRET : 2900 TL
ÜCRET : 3400 TL
Normal Ödeme

-15 Kasım 2019 tarihinden sonraki ödemeler için geçerlidir.

-Yerinizi kesinleştirmek için belirtilen kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

ÜCRET : 3200 TL
ÜCRET : 3700 TL
İndirimli 3 Aylık Sınırsız Yoga Paketi

-3 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

 
ÜCRET : 600 TL
ÜCRET : 700 TL
İndirimli 6 Ay Sınırsız Yoga Paketi

-6 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

ÜCRET : 1000 TL
ÜCRET : 1180 TL
E-Mail listemize katılın