Uzmanlar

Gaye Alan Jatta

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olan Gaye ALAN JATTA mezun olduğu yıl aynı üniversitede proje mühendisi olarak çalışmaya başladı. Uluslararası bir proje firması olan Emay Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş’de 25 yılın son 15 yılı altyapı işleri projelendirme ve araştırma işlerinde yönetici mühendis olarak  çalışmasına devam etmektedir. Yol, tünel, köprü, viyadük vb gibi altyapı işlerinin projelendirilmesinde ve araştırmalarında bizzat görev alan Gaye Alan Jatta bu yoğun ve stresli işle başedebilmenin yolunu yoga ve meditasyon aracılığı ile bulmuştur. Ağır iş temposunun getirdiği beden zaafiyeti sonucu yatırıldığı hastaneden taburcu olmasının ardından arkadaşının tavsiyesi ile Githa ile tanıştı. Hayatının köklü değişimi bu şekilde başladı. Githa ile kişisel görüşmelerden sonra onun değerlendirmesi ve yönlendirmesi ile şifa programı hazırlanarak Githa’nın işaret ettiği hocası Asu SOMER ile Yin Yoga derslerine başladı. Hayatına yoga, Asu SOMER’in üzerindeki derin etkisi ile girdi. 

Çok sevdiği ve tüm kalbi ile bağlandığı eşinin kısa süredeki ölümü üzerine altüst olan hayatının tesellisini yogada buldu. İlk olarak 2016 yılında Asu SOMER ve Esin YARDIM ile Yin ve KranyoSakral ‘’Beş Hafta Beş element’’ Workshop eğitimine katıldı. Aynı yıl 2016 Asu SOMER ile birlikte 100 saatlik Yin Yoga hocalık eğitimini tamamladı. Yoganın hayatı üzerindeki olumlu etkilerini gördükçe, bunları destekleyen dirsek teması anlayışlara da merak sardı. 

 • Onur AYDINOĞLU’ ile 1. Seviye Qi-Gong eğitimini tamamladı.( 2016)  
 • Onur ÇİFÇİ’den 1. Ve 2. seviye Reiki eğitimini tamamlayarak enerji çalışmalarına giriş yaptı. (2016)
 • Githa’ ile 150 saatlik Githa Şifalı Dokunuş ve Derin Bağ dokusu masaj terapisi eğitimini tamamladı. (2016)
 • Mey ELBİ ile 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimini tamamladı. (2017)
 • Ulli ALLMENDİNGER’den bir yıllık Ayurvedik Sağlık Danışmanlığı Eğitimi aldı. (2017)
 • Esra Yazıcı’ ile Thai Masaj eğitimini tamamladı. (2018)
 •  Yoga Darma Academy’nin düzenlediği özel ihtiyaçlarla çocuk yogasını (down sendromlu,otizm vb) Etel hoca ile tamamladı. (2018)
 • Başak Karslıoğlu’ ile Hamile Yoga eğitimini tamamladı. (2018)
 • Harun Kohen ve Hasan Gökbora ile 30 saat Yogaya Terapötik Yaklaşımlar Programı (2018)
 • Githa ile refleksoloji eğitimini tamamladı. (2019)
 • Yaprak Aslanefe ile Advayta Yoga Breathing Mİnd Mindfullnes Eğitimi (2019)
 • Dr.Jeo Dispenza ile Making Your Mind Matter tamamladı online olarak. (2020)
 • Githa ile Ayurvedik Beden Terapi Programını tamamladı. (2020)
 • Zeynep Aksoy ile Advayta Yoga Online  Uzmanlık Eğitimini tamamladı. (2020)
 • 2018 ‘den beri Esra Yazıcı ile Medikal Chi gong  eğitimine devam etmektedir.

 Gaye ALAN JATTA yoganın ve şifa çalışmalarının mucizevi etkilerini hayatında birebir deneyimlemiş ve bu deneyimlerini bu yoldaki arkadaşları ile gönülden paylaşmaya devam etmeyi sürdürmektedir.

Diğer Uzmanlar

Yaprak Aslanefe
Yaprak Aslanefe
Yaprak Aslanefe, 1980 İzmir doğumlu ve İstanbul’da yaşıyor. Uzun seneler reklam sektöründe sanat yönetmeni olarak çalışan Aslanefe, 2010’da yoga ile tanışarak kendini Hindistan’ın mistik topraklarında buldu. Yogayla tanışması büyük bir aşka dönüştü, bu da Uzak Doğu’da farklı kültürlerle kucaklaşmasını ve 2014 yılında Zeynep Aksoy ve David Cornwell’le 200 saatlik Temel Yoga Hocalığı eğitimini almasını sağladı. Aynı yıl Ken The Rolfer’ın Ashtanga pratiklerine dahil oldu. Sürekli hale getirdiği Uzak Doğu yolculukları, kendi pratiğini geliştirmesine, böylelikle kendi yoga yolunu bulmasına alan açtı. Zeynep Aksoy, David Cornwell, Zeynep Çelen, Mey Elbi ile toplamda 350 saati bulan ileri seviye yoga hocalık eğitimleri, dönüşümünün temel basamakları oldu. 2016’da David Cornwell’le Meditasyon ve Sinir Sistemi Teorileri eğitimi bir kırılma noktasıydı ve bu alanda daha da zenginleşmek isteğini keşfetti. 2017’de bir kez daha Hindistan’a giderek pratiklerini bu yönde yoğunlaştırdı. Bu süreçler boyunca karşısına çıkan zorlukları kabullenme cesareti, şifalanmaya dair kararlılığı ve yoğun meditasyon süreçleri, fiziksel ve spiritüel alanlarda aldığı eğitimleri zenginleştiren kaynaklar oldu. Bu yoğun süreçlerde Aslanefe için keşfetme, güçlenme, kabullenme, farkındalık ve teslimiyet hayata yön veren temel meseleler; “ben kimim?” sorusu ise varoluşa dair merak ettiği kapıyı aralayan en önemli anahtar oldu. 2018 yılında Cornwell ve Banu Çeçen’le Breathing Mind Mindfulness Meditasyon ve Koçluk eğitiminden sonra uzmanlaşan Aslanefe, geldiği noktayı şu sözlerle ifade ediyor: “Yoga güven ve huzur dolu bahçem, meditasyon ise ışık saçan güneşim… Onlarla olan ilişkim derinleştikçe zihnim, bedenim ve hislerim arasındaki uyumun hazzı ve bu yolculukta edindiğim bilgilerin paylaşımı hızla çoğalıyor. Namaste.” 2014 - Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile Advayta Yoga Temel Yoga Hocalık Eğitimi – 200 saat 2014 - Ken the Rolfer ile Ashtanga Pratikleri – 45 Saat 2015 - Rolf and Marci Raujokat ile Ashtanga Yoga Pratikleri (Hindistan) 2016 - Balu Thevar ile , Ashtanga Yoga Pratikleri (Hindistan) 2016 - Zeynep Çelen ile İleri Seviye Yoga Eğitimi, Freedom Vinyasa , 50 saat 2016 - David Cornwell ile Meditasyon ve Sinir Sistemi Teorileri – 50 Saat 2017 – Mey Elbi ile Vinyasa, Ellerle yonlendirme ve Restoratif Yoga Eğitimi – 50 Saat 2017 - Zeynep Aksoy ve David Cornwell, Temel Eğitim Asistanlık -150 saat 2018 - David Cornwell, Çeçen ile , Breathing Mind Mindfulness Koçluğu-220 saat     Yaprak Aslanefe, 1980 İzmir doğumlu ve İstanbul’da yaşıyor. Uzun seneler reklam sektöründe sanat yönetmeni olarak çalışan Aslanefe, 2010’da yoga ile tanışarak kendini Hindistan’ın mistik topraklarında buldu. Yogayla tanışması büyük bir aşka dönüştü, bu da Uzak Doğu’da farklı kültürlerle kucaklaşmasını ve 2014 yılında Zeynep Aksoy ve David Cornwell’le 200 saatlik Temel Yoga Hocalığı eğitimini almasını sağladı.
E-Mail listemize katılın