Anasayfa > Githa ile Şifalı Dokunuş Masaj ve Beden Terapi Uzmanlaşma Programı
26 Ekim - 15 Aralık 2019 Temel Modül (100 Saat)
 
8-16 Mart ya da 22-28 Nisan 2019 İleri Mesleki Modül (50 Saat)
 
Temel ve İleri Seviye Mesleki Modül Programı olarak 2 bölümden oluşan bu eğitimin ilk 4 modülü İstanbul’da yapılacaktır.
 
Temel Eğitimi kapsayan ilk 4 modülde katılımcılar, Hint derin doku masajını uygulamalı olarak öğrenecek, beden üzerinde çalışacak ve meditatif, derin dokunmayı deneyimleyecekler. Ayrıca bedenin farklı katmanlarını - kemik beden, kas beden, sinir beden, duygu beden- keşfedecekler. Bu temel eğitimin ardından yapılan değerlendirmeler sonucu, başarılı olan katılımcılar MESLEKİ MODÜL’E katılma şansını elde edecekler.
 
Mesleki Modül’de katılımcılar, doğa içinde uzun süre kalarak masaj ve beden terapinin getirdiği şifayı deneyimleyecekler, Osho beden terapi tekniklerini öğrenecekler, İleri seviye masaj anatomisi ve uygulama çalışmaları yapacaklar. Bu süreçte Githa katılımcılarla yıllar içinde terapist olarak edindiği deneyimleri aktaracak ve paylaşacaktır.
 
Mesleki Modül katılımcıların tercihine göre Hindistan Goa’da ya da Türkiye Datça’da gerçekleşecektir.
 
İleri Mesleki Modül’e daha önceden temel masaj eğitimi almış herkes katılabilir.
 
İLERİ MESLEKİ MODÜL İNZİVA TARİHLERİ (50 SAAT):
Daha sonra açıklanacaktır.
 
Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle görüşebilirsiniz.
 
İçerik:
Bu programın amacı katılımcılara derin ve meditatif dokunuşu öğretmek, şifa çalışmaları deneyimleterek, kendilerini ve diğerlerini şifalamalarını sağlamak, masaj ve beden terapi alanında bilgisini geliştirmektir  Bu program, Kadim Doğu masaj ve dokunma tekniğini ve teorisini öğretmesinin yanında, teori ve tekniğin ötesini de araştırmayı amaçlamaktadır. Katılımcılardan kendi hislerine güvenmeleri, daha çok kendi bedenlerini ve öz benlerini tanıması istenmektedir. Nasıl dokunduğunuzdan daha çok kimin dokunduğu daha değerli olduğundan, dokunma, hissetme ve geçmiş negatif duyguları bırakma üzerine pek çok çalışma programına dahil edilmiştir.

Program:

  • I.Buluşma:Dokunuş odaklı şifa çalışmalarına giriş: Dokunmayı deneyimleme/ Dokunma yöntemleri/ Dokunmayı oluşturan elementler Dokunma duyusu/dürtüsü/ arzusu/tabusu Meditatif, derin, şifalı ve sevgi dokunuşları.Bedenin dokunma araçları: Ten, eller, Bir insanın karakteri, hisleri ve duyguları ellerine, parmak uçlarına yansır. Şifa nedir? Nasıl gelir? Bedenimiz tanımak? Kemik beden, kas beden, su beden, sinir beden, damar beden, duygu-his beden.
  • II. Buluşma: Masaj nedir? Masajın tarihi, Uzak Doğu masaj teknikleri ve şifa çalışmaları Osho Rebalancing tekniği
  • III.Buluşma: Masaj Anatomisine giriş ve Derin Doku Masaj Uygulamaları Acı ve Ağrı neyi ifade eder? Osho meditasyonları ve şifa çalışmalarının masaj ve dokunma ile olan ilişkisi. Duyguların neden olduğu bedensel rahatsızlıklar, ağrılar bilinç dışı bastırılmış duygular ve bedensel hastalıklar. Duygular ve bedendeki yerleri, duyguları ifade eden ve saklayan kaslar Öfke/Sevgi Acı/Haz Korku/Güven
  • IV.Buluşma: Masaj Anatomisi ve Derin Doku Masaj Uygulamaları. Beden terapi ve nefes farkındalığı çalışmaları, beden okuma/bedenin anatomisi: sezgi geliştirme, insanlarla çalışma. Wilhelm Reich ve Alexander Lowen'in beş beden tipini tanıma ve uygulamalı beden tipi analizi: Şizoid-Oral-Psikopat-Mazoşist-Rijit

Kimler Katılabilir?

Programa katılacak öğrenci sayısı programın kalitesi ve başarısı için 18 kişi ile sınırlanmıştır.
Programa katılmak isteyenlerin Githa ile ön görüşme yapması gerekmektedir. Bunun için rezervasyon formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.
 
 
 
SERTİFİKA:
-Githa Yoga Onaylı 100 + 50  Saatlik Şifalı Dokunuş Sertifikası verilecektir.
-Bu programın 50 saati Şifalı 300 Saat İleri Seviye Yogada Uzmanlaşma Programına dahildir.
 
GİTHA KİMDİR?
Githa 1971 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nden mezun oldu ve ardından uzun yıllar Viyana'da yaşadı, tiyatro çalışmaları yaptı. İstanbul'a döndükten sonra tiyatroyu bıraktı; yoga, şifa çalışmaları ve Uzak Doğu seyahatlerine başladı; Githa ismini aldı. Bütün bu dönüşümlerin ve yoğun yolculukların ardından, 2014 yılında Gümüşsuyu'nda Githa Yoga ve Şifa Stüdyosu'nu kurdu. Githa, son dönemde İstanbul ve Ankara'da Şifalı Dokunuş eğitimleri veriyor, Hindistan Goa'ya seyahatler düzenliyor.
 
Masaj ve beden terapi eğitimleri: Githa, Abhyanga ve Shriodhara ayurvedik beden terapi eğitimlerini Hindistan-Goa’daki Rasovai Ayurvedik Merkezi'nde Dr. AnitaBawandale ile; AyurBalance eğitimini Chetan Baghel ile tamamladı. Ayrıca Goa’daki Seed Ayurveda Merkezi’nde, Osho terapistleri Sw. Anand Subuddha ve Ma Antar Sangeeta ile Ayurvedik Yoga Masajı çalıştı. Rasal'dan Goa MagicPark'da Bio Energetic Bodywork ve Osho beden terapi yöntemleri ileri seviye eğitimleri aldı. Tayland'daki terapi eğitimlerini ise (Chi Nei Tsang I) Taoist Master Mantag Chia’ın Chiang Mai şehrindeki merkezi Tao Garden'da aldı. Yine Chiang Mai şehrinde ITM masaj okulunda Thai masajı ve refleksolojisi eğitimlerini tamamladı. Yoga eğitimleri: Zeynep Aksoy’la 2008 yılında Yoga hocalık eğitimini ve ardından Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga eğitimlerini aldı. Tantrik ve Restoratif Yoga eğitimini ise Hindistan Goa, Yoga Gypsys’de 2011 yılında tamamladı.
PAYLAŞ :

Ücretler

Kapora

-Programda yerinizi kesinleştirmek için yatırmanız gerekmektedir.

-Kaporanın geri iadesi yoktur.

ÜCRET : 500 TL
ÜCRET : 600 TL
Temel Modül Erken Ödeme

-7 Eylül 2019'e kadar geçerlidir.

-Bu tarihten evel erken ödemeden faydalanabilmek için belirtilen kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.

ÜCRET : 2950 TL
ÜCRET : 3480 TL
Temel Modül Normal Ödeme

-7 Eylül 2019 tarihinden sonraki ödemeler için geçerlidir.

-Yerinizi kesinleştirmek için belirtilen kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir.

ÜCRET : 3100 TL
ÜCRET : 3660 TL
Temel Modül Taksitli Ödeme

-Nakit ya da kredi kartına 3 taksit seçeneği bulunmaktadır.

ÜCRET : 3250 TL
ÜCRET : 3800 TL
İndirimli 3 Aylık Sınırsız Yoga Paketi

-3 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

ÜCRET : 600 TL
ÜCRET : 700 TL
İndirimli 6 Aylık Sınırsız Yoga Paketi

-6 ay boyunca sınırsız yoga seansına katılım hakkı.

ÜCRET : 1000 TL
ÜCRET : 1180 TL
E-Mail listemize katılın