Uzmanlar

Ece Can

  • 1981 yılında Üsküdar’da doğdu. 
  • Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nü bitirdi ve bir süre  çalışmalarını bu yönde gerçekleştirdi. 

Eğitimler… 

2008 yılında sağlıklı bir hamilelik ve doğum için “Yoga Bağdat” ta, Ferda Ergüneş tarafından  verilen “Hamilelik Yogası” derslerine katıldı ve bu sayede yoga ile tanıştı. Doğum sonrasında  1 yıl kadar Anne-Bebek Yogası’na devam etti ve "Hatha Yoga" yapmaya başladı. Bu süre  içerisinde aldığı dersler sonrası, derslere girdiği yoga merkezinde Hatha Yoga dersi verecek  seviyeye ulaştı. Aynı zamanda GATA doktor ve çalışanları için düzenlenen yoga derslerine  asistan hoca ve hoca olarak katılım gösterdi. 

Yoga&Sağlık dergisinde çeşitli makaleleri ve yoga asanalarını (duruş) gösteren  fotoğrafları yayınlandı. 

Hatha Yoga ile ilgili çalışmalarını sürdürürken bir yandan "Kundalini Yoga ve Meditasyon"u  ile ilgilendi. Türkiye'de Kundalini Yoga ve Meditasyon’unun öncülerinden Esra Banguoğlu  Oğut’tan ve kendisi aracılığıyla dünyaca ünlü Kundalini Yoga ve Meditasyon hocaları Mahan  Rishi, Nirbhe Kaur’dan eğitim aldı. Bu eğitimler neticesinde uluslararası geçerliliği olan "KRI  Kundalini Yoga Eğitmenlik Sertifikası"nı almaya hak kazandı ve bilgi ve enerjisini diğer  insanlara aktarmak adına büyük bir adım attı. 

Temmuz 2011'de 33 yıldır Fransa’da düzenlenmekte olan 7 günlük 3HO Yoga Festivali'ne  katıldı. Bu sayede öğrendiklerini tecrübe etme ve "White Tantric Yoga" yapma fırsatını yakaladı. Yetişkinlerle çalışmalarına devam ederken, yoganın oğlu Karan üzerindeki olumlu etkilerini  deneyimleyince Çocuk Yogası eğitimi almaya karar verdi.  

Ocak 2012'de Aylin Tokcan tarafından düzenlenen "Çocuk Yogası Eğitmeniği Eğitimi"ne katıldı. Daha sonrasında Zuhal Özyurt ile Kundalini Reiki master, Uma Chonyi’le Usui Reiki 1-2 seviye,  Ayşe Nilgün Arıt’la Temel Şaman 1-2 seviye, Beki İkala’yla melek koçluğu ve Githa ile şifalı  dokunuş ve beden terapi eğitimlerini aldı. 

Ayrıca, Ayurveda ve aromaterapi workshoplarına katıldı. 

Şu anda 2 çocuk annesi olan Ece Can bir yandan Hatha Yoga, Kundalini Yoga ve Çocuk Yogası  dersleri verirken, bir yandan da kişisel gelişimi için “dokunarak şifa verme” ve “sağlıklı beslenme”  konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

E-Mail listemize katılın