Uzmanlar

Harun Kohen

2014 senesinde Zeynep Çelen ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Temel Yoga Eğitimini tamamladım. Aynı dönemde Mey Elbi, Hart Lazer, Dylan Brenstein, Övül Büyükberber,Uma Füsun, Yara Ulcay, Chris Chavez, Goddrey Devreaux gibi uzmanlarla çalışma şansı buldum. 2014’ün sonlarında Uma Füsun’un uzmanlığında 78 Saatlik Mentorluk Programını tamamladım.

Bu çalışmalar yolculuğumun rotasını Hindistan’a çevirdi. 2015 yılında 2 ay boyunca Sivananda Ashram’da geleneksel bir yogi yaşamı deneyimledim. Bu pratik, kendimle daha derin bir bağ ile ilişkilenme fırsatı sağladı. Bir süre Amritapuri Ashram’a geçerek Amma ile yogik meditasyon pratiğimi derinleştirdim. Yine yolculuğun devamında Dharamsala’da Tusshita Meditasyon Merkezi’nde Dagri Rinpoche Buddhizm’in Mahayana geleneğine uygun Meditasyon kurslarına katıldım.

2015 yılında başladığım Hart Lazer ile Yoga Alliance Onaylı 300 Saatlik Terapötik Yaklaşımlar ile İleri Seviye Yoga eğitimine başladım. 2 sene süren bu eğitimi 2018 yılında başarıyla tamamladım. Aynı süre zarfında, İstanbul’daki Reiki masterım Uma Füsun’un Reiki 1. ve 2. Seviyelerini tamamlayarak devam ettim. 2016 yılında David Cornwell ile Mindfulness Meditasyon ve Sinir Sistemi Teorileri, & 2017 yılında Devrim Akkaya ile Yin Yoga eğitimini tamamladım. 2018 yılında Devrim Akkaya ile Yin Yoga eğitimi'nin asistanlığını yaptım. 2018 yılının devamında Mey Elbi ile Vinyasa ve Eller ile Yönlendirme Programını tamamladım. 2019 yılında Görkem Dizdar ile Yoga Uzmanları için Gelişimsel Kinesiyoloji Programı'nı tamamladım. Berra Sertel ile Yin Yoga Uzmanlık Programı'na ve Tiffany Cruikshank ile Yoga Medicine onaylı Yoga Anatomi Programı'na devam etmekteyim.Yoga benim için bir yol, keyifli bir keşif aracı, kendimle aynı zamanda öğrencilerimle.

Bedenimin & zihnimin değişen ihtiyaçlarına göre şekillenebilen, öğrendikçe, ne kadar az şey özümseyebildiğimi farkettiğim ama bana içerden buldurduğu güç ile yoluma cesur bir şekilde devam edebildiğim çok kişisel bir pratik. Yaklaşık 4 senedir seanslar vermekteyim ve yolculuğum öğrendiğim yogaya farklı bakış açıları ile sürekli harmanlanmaya ve yoga pratiğinin kapsayıcılığını daha geniş bir perspektiften algılamam ile devam ediyor.

Uluslararası kabul gören Yoga Alliance onaylı E-RYT 500 (ID:209949) Yoga Uzmanıyım. Şuan İstanbul'da Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Yin&Yang Yoga, ve Kişiye Özel Terapötik Odaklı Yoga stilinde grup seansları ve bireysel seanslar vermeye devam ediyorum. Bunun yanı sıra her sene Terapötik Odaklı ve Temalı Yoga Atölyeleri, İleri Seviye Terapötik Yoga Programı, Tüm Yönleriyle Yoga Programı ve yoga kampları düzenlemeye devam ediyorum.

Diğer Uzmanlar

E-Mail listemize katılın