Uzmanlar

Rana Ortan

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatının önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uzun yıllar hukuk bürolarında ve kurumsal şirketlerde hukukçu danışman olarak çalıştığı bir dönemde yoga ile yolları kesişti. Katıldığı  dersler ve aldığı eğitimler yoga alanında uzmanlaşmaya ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmaya götürdü.
 
Yoga uygulaması sayesinde fiziksel bedeninde daha güçlü ve esnek olmanın yanısıra duygusal alanda kendi merkezimde daha rahat kalabilmeyi öğrendi. Kendisiyle olan bağı geliştikçe empati kurma potansiyeli ve diğer varlıklarla olan bağı kuvvetlendi. Dolayısıyla Yoga'nın sadece matın üstünde değil matın dışında da  süregelen bir uygulama olduğunu keşfetti.
 
200 saatlik temel yoga hocalık eğitimlerimi Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile tamamladı. Sonrasında 300 saatlik ileri seviye hocalık eğitimlerini Chris Chavez&Carlos Pomeda ve OM Yoga tarzı Vinyasa ekolünün kurucusu Cyndi Lee ile yaptı. Yoga’nın sağlık alanındaki şifalandırıcı etkisine yakından şahit olunca Banu Çadırcı ile 150 Saat Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Eğitimini tamamladı. Jason Crandell ile 300 Saatlik eğitime başladı.  
 
Yoga yolculuğunda, Vinyasa Akış ekolünde  bilgi ve tecrübesini arttırmak için çalışmalarına Cyndi Lee ve Jason Crandell ile devam ediyor. 
 
Yoga Alliance onaylı 200 ve 300 Saatlik Yoga Uzmanlaşma Programlarının yanısıra farklı konularda derinleşmeye yönelik atölyeler düzenliyor. 

Diğer Uzmanlar

E-Mail listemize katılın