Uzmanlar

Rana Ortan

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uzun yıllar hukuk bürolarında ve kurumsal şirketlerde hukukçu danışman olarak çalıştığım dönemde yoga ile yolum kesişti. Hayatın hızlı akışı içinde kendime ait, dingin ve huzurlu bir alanı nasıl yaratabilirim diye düşünürken elime geçen sevgili hocalarım Zeynep Aksoy’un ve Andrew Zionts’un birlikte çektiği bir yoga dvd si bana yönelmem gereken yolu işaret etti. Cihangir Yoga’da derslere düzenli olarak devam etmeye başladım ve Mey Elbi ilk hocalarımdan biri oldu ve bu yolda ilerlememde beni destekledi.

 

Zaman içinde yoga alanında uzmanlaşmaya ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya yöneldim. Yoga sayesinde fiziksel bedenimde daha güçlü ve esnek olmanın yanı sıra meditasyonun da etkisiyle duygusal alanda kendi merkezimde daha rahat kalabilmeyi deneyimledim. Kendimle olan bağım geliştikçe empati ve bağ kurma potansiyelim kuvvetlendi. Yoga'nın sadece matın üstünde değil matın dışında da süregelen bir uygulama olduğunu keşfettim.

200 saatlik temel yoga hocalık eğitimlerimi sırasıyla Zeynep Aksoy, David Cornwell ve Chris Chavez ile tamamladım. 300 saatlik ileri seviye hocalık eğitimlerimi Chris Chavez & Carlos Pomeda ve OM Yoga tarzı Vinyasa ekolünün kurucusu Cyndi Lee ile yaptım. Yoga yolculuğunda bilgi ve tecrübemi arttırmak için İleri Seviye Vinyasa Yoga eğitimlerime Jason Crandell ve Ashtanga Vinyasa Yoga uygulamama Canan Özalp ve Iain Grysak ile İstanbul’da ve Bali’de devam ediyorum.

Vinyasa Akış tarzı yoga dersleri veriyorum. Parçalardan bütüne doğru farkındalık içinde ilerleyen, yogaya ilgi duyan herkesi kapsayan, akışkan derslerle yoga yolculuğumda hem hoca hem öğrenci olarak mesafe katediyorum. .

E-Mail listemize katılın