Uzmanlar

Zeynep Ülker

Zeynep Ülker kimdir?

Yogayla 6 yıl önce düzenli devam ettiğim bir spor merkezinde tanıştım, kısa sürede bedensel ve zihinsel etkilerini hissedince hem pratiğimi derinleştirmek hem de felsefesi üzerinde çalışabilmek için 2 yıl üst üste Hindistan’a hocalık eğitimlerine gittim, 2. senemde  yoga terapi uzmanlık eğitimi alırken aynı okulda devam eden Ashtanga yoga dersleri ilgimi çekti ve katıldığım ilk dersten sonra, her sabah kendimi güneş doğmadan shala’ya Ashtanga derslerine koşarken buldum  İstanbul’a döndükten sonra artık düzenli olarak her sabah yaptığım tek pratik Ashtanga Yoga oldu. Bu sefer de Ashtanga Yoga’da uzmanlaşabilmek için Canan Özalp’tan mentorluk eğitimi aldım. Adam Keen, Lucas Carvalho, Iain Grysak gibi Ashtanga Yoga hocalarından eğitim alma ve pratik yapma fırsatı buldum. Ashtanga Yoga’nın bir yandan bedenimi güçlendirip esnetirken bir yandan da zihnimi meditatif bir hale getirmesi ve her sabah yaptığım düzenli pratiklerin gün içine yayılan faydalarını keşfettikçe bu sistemi daha çok kişiyle paylaşmak isteğiyle 2 yıldır Ashtanga Yoga dersleri veriyorum.

 

Ashtanga Yoga hk.

Ashtanga Yoga; nefes ile hareketin koordinasyonu ile birbirini takip eden pozlar serisinden oluşur. Düzenli pratik edildiğinde kısa sürede bedensel güçlenme ve esneklik kazandırırken bir yandan da pozların nefesle senkronize olması; sinir sistemini sakinleştirerek bir meditasyon hali oluşturur. Pratik boyunca akış halinde kaldıkça içsel ısı ve terleme artar, bu da tüm kaslarda ve organlarda dolaşımı düzenleyerek toksinlerden arınmaya yardımcı olur.

 

Sevgiler,

Zeynep

Katıldığı Eğitimler:

2016 – Özge Işın / Yin Yoga (30 saat) ,

2016 – Jon Kabat Zinn – MBSR Online E-learning (mindfulness based stress reduction) ,

2017 - Abhijna School of Yoga / Yoga Therapy & Ayurveda (200 saat) ,

2017 - Abhijna School of Yoga / Ashtanga Yoga (200 saat- devam ediyor) ,

2017 - Abhijna School of Yoga / Sound Healing,

2017 – Hindistan-Kerala / Reiki-1 & Reflexology,

2017 – Vedat Havlucu / Orta Seviye Yoga Uzmanlık (60 saat),

2018 – Görkem Dizdar / Gelişimsel Kinesiyoloji

 

Zeynep şu anda Githa Yoga’da Haftanın 3 günü 12:00 - 13:30 arası online Ashtanga dersleri vermektedir.

 

Diğer Uzmanlar

Yaprak Aslanefe
Yaprak Aslanefe
Yaprak Aslanefe, 1980 İzmir doğumlu ve İstanbul’da yaşıyor. Uzun seneler reklam sektöründe sanat yönetmeni olarak çalışan Aslanefe, 2010’da yoga ile tanışarak kendini Hindistan’ın mistik topraklarında buldu. Yogayla tanışması büyük bir aşka dönüştü, bu da Uzak Doğu’da farklı kültürlerle kucaklaşmasını ve 2014 yılında Zeynep Aksoy ve David Cornwell’le 200 saatlik Temel Yoga Hocalığı eğitimini almasını sağladı. Aynı yıl Ken The Rolfer’ın Ashtanga pratiklerine dahil oldu. Sürekli hale getirdiği Uzak Doğu yolculukları, kendi pratiğini geliştirmesine, böylelikle kendi yoga yolunu bulmasına alan açtı. Zeynep Aksoy, David Cornwell, Zeynep Çelen, Mey Elbi ile toplamda 350 saati bulan ileri seviye yoga hocalık eğitimleri, dönüşümünün temel basamakları oldu. 2016’da David Cornwell’le Meditasyon ve Sinir Sistemi Teorileri eğitimi bir kırılma noktasıydı ve bu alanda daha da zenginleşmek isteğini keşfetti. 2017’de bir kez daha Hindistan’a giderek pratiklerini bu yönde yoğunlaştırdı. Bu süreçler boyunca karşısına çıkan zorlukları kabullenme cesareti, şifalanmaya dair kararlılığı ve yoğun meditasyon süreçleri, fiziksel ve spiritüel alanlarda aldığı eğitimleri zenginleştiren kaynaklar oldu. Bu yoğun süreçlerde Aslanefe için keşfetme, güçlenme, kabullenme, farkındalık ve teslimiyet hayata yön veren temel meseleler; “ben kimim?” sorusu ise varoluşa dair merak ettiği kapıyı aralayan en önemli anahtar oldu. 2018 yılında Cornwell ve Banu Çeçen’le Breathing Mind Mindfulness Meditasyon ve Koçluk eğitiminden sonra uzmanlaşan Aslanefe, geldiği noktayı şu sözlerle ifade ediyor: “Yoga güven ve huzur dolu bahçem, meditasyon ise ışık saçan güneşim… Onlarla olan ilişkim derinleştikçe zihnim, bedenim ve hislerim arasındaki uyumun hazzı ve bu yolculukta edindiğim bilgilerin paylaşımı hızla çoğalıyor. Namaste.” 2014 - Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile Advayta Yoga Temel Yoga Hocalık Eğitimi – 200 saat 2014 - Ken the Rolfer ile Ashtanga Pratikleri – 45 Saat 2015 - Rolf and Marci Raujokat ile Ashtanga Yoga Pratikleri (Hindistan) 2016 - Balu Thevar ile , Ashtanga Yoga Pratikleri (Hindistan) 2016 - Zeynep Çelen ile İleri Seviye Yoga Eğitimi, Freedom Vinyasa , 50 saat 2016 - David Cornwell ile Meditasyon ve Sinir Sistemi Teorileri – 50 Saat 2017 – Mey Elbi ile Vinyasa, Ellerle yonlendirme ve Restoratif Yoga Eğitimi – 50 Saat 2017 - Zeynep Aksoy ve David Cornwell, Temel Eğitim Asistanlık -150 saat 2018 - David Cornwell, Çeçen ile , Breathing Mind Mindfulness Koçluğu-220 saat     Yaprak Aslanefe, 1980 İzmir doğumlu ve İstanbul’da yaşıyor. Uzun seneler reklam sektöründe sanat yönetmeni olarak çalışan Aslanefe, 2010’da yoga ile tanışarak kendini Hindistan’ın mistik topraklarında buldu. Yogayla tanışması büyük bir aşka dönüştü, bu da Uzak Doğu’da farklı kültürlerle kucaklaşmasını ve 2014 yılında Zeynep Aksoy ve David Cornwell’le 200 saatlik Temel Yoga Hocalığı eğitimini almasını sağladı.
E-Mail listemize katılın