Blog

Biz De Varız

Biz De Varız

 

 

Kendimi bildiğim bileli sese hayrandım, insan sesi, enstruman sesi, doğadaki o muhteşem kuş sesleri, rüzgarın ağaçlara yumuşakça dokunup geçtiği an duyulan yaprakların sesleri, bahar yağmurlarının gökyüzünden yeryüzüne düştüğü an duyulan şırıl şırıl damlalarının sesi, hele de yaz akşamları Ağustos böceklerinin adeta bir ses şölenine dönüşen büyüleyici konserleri...

Küçük yaşlarda şarkı söylemeye ve enstrüman çalmaya başlamam tesadüf değildi, opera gibi zor bi sanat dalına gönül vermem de... Ses beni hep çağırdı, birbirimize doğru çekildik adeta güçlü bir mıknatıs gibi...

Yıllar içinde çıktığım spiritüel yolculuğumda da sesle buluşmam kaçınılmazdı, Peter Hess Ses Çanakları ile yolculuğum yine sese olan aşkım sebebiyle başladı.

Peter Hess Ses Çanakları 100-2800 Hz aralığında titreşen çok güçlü ve şifalı bir ses yayar. Bu özel ses çanakları 12 alaşımdan oluşur, içinde altın ve gümüşü de barındıran. Her birinin içine Tibet rahiplerinin kullandığı güçlü ses çanaklarından eritilip bir miktar koyulur ki, o gücü de içine alsın. Meditasyonda ve bedenin belli bölgelerine yerleştirilerek ses masajı uygulamak için kullanılan yüksek titreşimli ses çanaklarıdır.  Ben regresyon seanslarımda da ses çanaklarının frekansından faydalanıyorum, etkisi kesinlikle artıyor. Yoga yaparken de kullanılıyor bu yüksek titreşimli çanaklar, poza girerken belli ses çanaklarına vurarak hem yoganın hem ses çanaklarının şifasını aynı anda alabiliyoruz, bu duyguyu yaşamanızı isterim, öyle rahatlatıyor ki yoga ile birleşince, bedenin, ruhun, zihnin aydınlanıyor adeta.

Tüm öğretiler birbirini tamamlıyor, hangi yoldan gidersek gidelim, hepimiz ortak bi alana ulaşıyoruz en sonunda, herkes kendi içindeki cevherle ortak havuzu dolduruyor, birbirimize öğretmen ve öğrenci oluyor, birbirimizden besleniyoruz, öğrenmeye açık olan “Daha öğrenmem gereken çok şey var” diyen her zaman kazanıyor, şaşmayan kural bu. İstesek de istemesek de, hepimiz ölene dek öğrenci değil miyiz zaten bu yaşlı Dünya okulunda... Bitmek bilmeyen sınavlara girip, bazen sınıfta kalıyor, bazen yıldızlı pekiyi almıyor muyuz ? Yüreğimizin götürdüğü yolda, kimimiz meditasyonla, mistik öğretilerle, kimimiz yoga ile, kimimiz dua, namaz ve oruç ile, kimimiz ses çanakları, kimimiz bendir, ney, def ile, kimimiz sema, kimimiz mantralar, ilahiler ile ilerlemeye çalışan, ölümsüz ruhlara sahip yolcularız, hiçbirimizin yolculuğu kolay değil, hepimiz bu yolculukta kendi payımıza düşen yaraları aldık, almaya da devam ediyoruz. O yüzden birlikte yürümek ve ışık saçmak en güzeli, omzunda bi destek, bi el hissetmek, bu yolculuğu daha güvenli ve huzurlu kılar. Birbirimizden beslenmeye, öğretilerin gücünü birleştirmeye devam edelim tüm gücümüzle, kalplerimizi kocaman açıp birbirimize sevgi ışıkları gönderelim, ruhumuz, zihnimiz bedenimiz, seslerle, asanalarla, semalarla, tüm güzel ve güçlü enerjilerle şifalanmaya, ışıl ışıl parlamaya devam etsin, en iyi versiyonumuza ulaşıncaya dek.

PAYLAŞ :
E-Mail listemize katılın