Blog

Mey'in Githa Satya Ailesine Katılma Hikayesi

Mey'in Githa Satya Ailesine Katılma Hikayesi

Bu yaz beni Githa bir öğlen yemeğine çağırdı. Bu yemekte artık stüdyoda değişim zamanı geldiğini ve kendi hissesini satmak istediğini söyledi. Hiç beklemiyordum, birkaç boşluk içinde bekledim. İçime bir tohum atılmıştı bir kere. Yaşam bu tohumun başka türlü yeşermesi için önüme sunmuştu ve bir hediye olarak algıladım. Daha büyük bir şeyin parçası olmak, yaratmak, üretmek, Githa Yoga ailesine daha çok şey vermek ve tüm bunların içine köklenmek ve sorumluluk almak, eğitim dışında başka bir yön ve yanlarımı eğitmek fikri birden bana heyecan verdi. Githa’ya sonsuz teşekkür ederim bana bu ailenin içinde yer açtı her daim, bu güzel yeri yarattı, Harun’a da sonsuz teşekkür ederim. Çalışkanlığı ve varlığı ile Başak ile beraber stüdyoyu geliştirdiler. Her ayrılık, her son yeni bir başlangıç. Githa ve Harun ile farklı bir şekilde beraberliğimiz sürmeye devam edecek. O yüzden içim rahat. Değişimler olsun ki, yaşam ilerleyebilsin. 

İsmini Githa Satya olarak devam ettirmeye karar verdik. Githa şarkı, Satya gerçek demek. Gerçeğin şarkısı. Değişen gerçeklik içinde hakiki olmak. Kalpten, samimi, maskesiz olmak niyetlerim. Stüdyo da inandığım ve güvendiğim hocalar dışında, yoluma çıkmış farklı yolları da dahil etmek istedim. Ortaklarım sevinçle kabul etti. Ses şifa yolculuğu, skinner release, 5 ritim dans, kadın ve erkek çemberleri, şamanik çalışmalar, kurtlarla koşan kadınlar kitabından hikayeler ve daha birçok yenilik ile hazırlanıyoruz. 

Ortaklarım hepsi öğrencim ve zaman içinde arkadaşlarım oldu. Ceylin, Başak, Gaye, Zeynep ve ben heyecanlıyız, mutluyuz, Buluşmak için can atıyoruz. Bizimle olun, Ailemiz büyüsün, farklı şifa metodları içinde özgürce kendi ruhumuz ve birbirmiz ile dans edelim, keyif ve haz ile, kendi üzüntülerimizi, acılarımızı, sevinçlerimiz herşeyi kapsayacak gücümüzü bularak. 

Yoga hayatıma 1998 senesinde girdi. Girdiği ilk günden itibaren, beni içine almaya, derinine almaya, beni sarmalamaya, kucaklamaya, karanlıklarıma götürüp, aydınlatmaya devam etti. Yoga benim şifam, sığınayım, paylaşımım, ifade alanım olmaya başladı. Yoga gerçeği net görme isteği ile, an be an değişen gerçek ve gerçekliğimiz içinde hakikat ile bağ kurma sanatı ve ilmi. Yoga yaptıkça çıplak kalmaya, arınmaya ve öze dönüş yolculuğunda eksilmeye başlıyorsun elinde olmadan, kendiliğinden. Yoga dinlemeye ve duymaya, bakmaya ve görmeye gönüllü olmakla ilgili.  Yoga ve meditasyon direk sinir sistemimizin regülasyonuna yardımcı oluyor,ve somatik bir çözülmeye yardımcı oluyor, esnek dayanıklılığımız içinde kendimize uyanarak, gölge taraflarımızın içinden geçerek.  Yolun yolcusu olmaya devam ettim. Yoga öğrenciliği kadar yoga hocalığını da çok sevdim. Kırık aynalarımız içinde hep kendimi görmeye başladım. En dürüst, en samimi olduğum yer yoga matı olmaya başladı. Ve zaman içinde yogayı günlük hayatıma taşımaya başladım. 21 sene içinde, kendime yaptığım bu yolculuk içinde, aradığımın kendim olduğunu nihayet anladım. Yoga tüm katmanlarımız, zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal küskünlüğe son verip, bir bütün içinde, uyum ve ahenk içinde, akmalarına davet sunuyor. Ve bana kalırsa bir şey kendi hakikatında ifade bulduğu zaman özgürleşiyor, içimizdeki boşluğu dışardan hiçbir şey ile dolduramayız, ancak kendi içimize yapacağımız derin yolculuk içinde, içten gelen bir haz, tatminlik ve huzuru bulabiliriz. Anlayış ve şefkatle kendi yarattığımız illüzyonlara uyanarak, edindiğimiz tüm koşullanmış örülü ağlar içinde, kimlik ve kişiliklerimiz anlayarak ve yeniden ölüp dirilerek. Kendi yolculuğumda yoga dışında, meditasyon, 2 kere Vipassana, Şamanik çalışmalar, şifalı otlar, Tantra, Organic Intelligence travma eğitimi, aile dizimi, somatik çalışmalar, travma ve gerginlik salınımı (TRE), ses yolculukları, dans benim şifa yollarım oldu. Yoga hocalığıma da bütün kendi anlayışımda yansımalarını taşıdığımı hissediyorum. New York’ta 9 sene hocalık yaptıktan sonra, Cihangir Yoga’da da 9 sene ana hoca olduktan sonra, hem temel, hem ileri seviye hocalık eğitimleri verdim. 3 sene önce yolları ayırdığım zaman, canım arkadaşım Githa gel Githa Yoga’da devam et, hocalık eğitimlerini burda sun dedi. Kabul ettim. 4 ayrı, her birinden keyif aldığım hocalık eğitimi öğrencilerim oldu. Her bir grup ile, kendi şifamız içinde yolculuk ettik ve ediyoruz; kendi güçümüzü ve kırılganlığımıza sahip çıkarak. 

PAYLAŞ :
E-Mail listemize katılın